Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Stejk propálil tajemství českých youtuberů: Berou za to miliony měsíčně

Stejk propálil tajemství českých youtuberů: Berou za to miliony měsíčně
Zdroj: archiv
+ Další 3 fotografie
rozhovor
Youtuber Stejk (28) začal natáčet videa na internet už před deseti lety. Původně šlo o koníček při střední škole, začalo se mu ale dařit. A tak už u toho zůstal a bavičstvím se v pohodě uživí. Dokonce podle něj jsou i v Česku youtubeři, kteří si přijdou na miliony měsíčně!

Jakub Steklý alias Stejk patří mezi nejpopulárnější youtubery u nás. Má téměř 850 tisíc odběratelů, na Instagramu ho sleduje přes 400 tisíc lidí. Videa tak už delší dobu natáčí na plný úvazek.

Stejk o fenoménu YouTube promluvil pro portál JenPráce.cz. "Točím spíš videa ze života nebo hlavně sebe. Pak jsou youtubeři, co točí hry, ti to mají jednodušší, myslím si. Můj den vypadá tak, že do práce nechodím, živím se YouTubem. Vstávám normálně ráno s přítelkyní, která do práce chodí. Takže ten režim pořád mám. Nepracuji ale osm hodin najednou, ale sedám si k tomu vždy v průběhu dne," prozradil oblíbený youtuber.

Na svůj kanál se snaží video nahrávat každý den, potřebuje proto hodně inspirace. "Inspiraci beru hlavně ze života, ale i z internetu nebo knížek. Je to různý," svěřil Stejk.

Miliony za YouTube

Lidé často nechápou, jak za natáčení videí může někdo dostávat peníze. I tohle Stejk vysvětlil. Podle něj jsou dokonce v Česku youtubeři, kteří berou miliony korun. "Já jsem YouTube začal dělat vyloženě jako koníček a mám to tak dodnes. Že si točím videa, na která bych se sám podíval. Řeším ale různý investice a další podnikatelský projekty. Láká mě moderování v rádiu. YouTubem se dá určitě uživit. V Česku jsou stovky lidí, co to mají jako hezký přivýdělek, pak vyšší desítky lidí, které to živí, a pak dvacet až třicet lidí, co z toho mají fakt pěkný peníze. Vím, že u nás existuje pár youtuberů, kteří z toho mají miliony měsíčně," řekl v rozhovoru s tím, že on sám mezi ně v tuto chvíli nepatří.

Zoufat si ale rozhodně nemusí. Stejka vyhlásil prestižní magazín Forbes 14. nejvlivnějším Čechem na sociálních sítích. A to už je úspěch.

"Nejen další rozhovory, ale hlavně zajímavé nabídky práce a brigád najdete na www.jenprace.cz"

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy