Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Stěhování Vémolandu? Karlos koupil pět tisíc metrů čtverečních pozemků za miliony

Karlos Vémola ve svém Vémolandu.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 7 fotografií
stěhování

Často se mu smějí, že ho při zápasech příliš bijí do hlavy. Možná že ale MMA zápasník Karlos Vémola (37) nemá úplně nejhloupější nápady. Redakce eXtra.cz ověřila, že začátkem února koupil přes pět tisíc metrů čtverečních půdy s tím, že patří jen jemu a vůbec ne Lele. Vémoland se tak může brzy přestěhovat.

Karlos Vémola: Nákup za miliony

Sportovec Karlos Vémola má své panství Vémoland v Měchenicích na okraji Prahy. Kdo ale ví, jestli tam zůstane nadobro. Podle údajů v Katastru nemovitostí totiž v únoru uzavřel kupní smlouvu, na základě které si pořídil řadu polí, orné půdy, v jedné obci na Mladoboleslavsku.

Za v souhrnu pět tisíc metrů čtverečních zaplatil celkem 3,428 milionu korun.

Orná půda je podle některých odborníků docela atraktivní investice, její cena roste a při troše štěstí se dá dobře vydělat na pachtovném, tedy nájmu. Jenže je tu i druhá možnost: často se orná půda může změnit na stavební pozemek, a když člověk o takových plánech obce ví, má dopředu vyhráno.

Bude stavět?

K novým pozemkům Vémoly vede kanalizační, vodovodní i elektrická přípojka, takže vše podstatné, co člověk pro dům může potřebovat.

A i kdyby obec neměla v plánu udělat z orné půdy zastavěnou plochu, při troše námahy a administrativy se toho stejně dá v řadě případů docílit, jak upozorňuje realitní makléř Artem Saykin.

Že má v plánu se stěhovat, prozradil Karlos už loni.

Tak jsem klukům zase vykládal, jak už nám to naše bydlení začíná být trochu malý. Poslali katalog jejich domů, tak už koukáme a vybíráme, co by se nám líbilo. No něco hodně velkýho, pro nás, děti i zvířata. Naštěstí dělají vedle typových domů i individuály. No, není to v současnosti jednoduchý začít stavět. Tady se mi líbí, že vám jednotlivé díly domů přivezou na pozemek, do pár dnů je složí dohromady a dům je na světě. Navíc tohle bydlení směrem k přírodě se mi začíná fakt víc a víc líbit, oznámil tehdy Karlos Vémola na svém Instagramu. O přírodu by na nově koupených polích opravdu neměl nouzi.

Za pár let se tak mohou Karlosovy lvice rozeřvat úplně v novém, rozlehlém sídle Vémolových. Zajímavé ale je, že přímo v kupní smlouvě na pozemky je výslovně uvedené, že přestože je sportovec ženatý, má s Lelou zúžený majetek a všechna orná půda tak patří výlučně jen jemu samotnému

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy