Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2019 Extra Host (pořad) demonstrace proti Babišovi Události roku 2019

Nejnovější kauzy

Štefan Margita slaví 63: Těší se na velkou party, Hana Zagorová chystá překvapení

+ Další 3 fotografie
VÝROČÍ
Není ve světě zase tolik lidí, kteří by bývalému Československu dělali tak skvělé jméno jako Štefan Margita. Tohoto uznávaného operního zpěváka se doprošují o hostování ty nejslavnější scény světa. Patří také k nejzábavnějším lidem v napohled smrtelně vážném operním prostředí. Jak bude slavit? A opravdu se bude rozvádět a je na mizině, jak o něm některé lesklejší magazíny v poslední době píší?

„Děkuji za přání. Zrovna jsme ve Španělsku (s manželkou Hanou Zagorovou si v Malaze koupil byt – pozn. red.) a chystá se velká oslava. Přijedou i známí, bude tu synovec, všechno se chystá. Hanka už potajmu nakoupila dorty,“ řekl eXtra.cz v předvečer svých narozenin jako vždy velmi vstřícný Margita.

Ten miluje společnost a rozhodně nepatří k těm, kteří by se naoko tvářili tak, že je narozeninové oslavy obtěžují. „To vůbec. Ba naopak. Já party miluju. Čím jsou větší, tím je to lepší,“ směje se sympaťák.

Podle některých médií se má rozvádět, s manželkou prý mají rozdílný pohled na to, jak trávit volný čas, dokonce jim měly i dojít peníze.

„Když nám to známí pošlou, dostáváme záchvat smíchu. Teď se to děje opakovaně. Každých čtrnáct dní se objeví něco nového. Nechápu, kdo může takové věci vymýšlet, ale prosím. Jsou to samozřejmě naprosté blbosti. Zaplaťpánbůh jsme spolu a jsme oba v pořádku,“ říká dobře naladěný operní pěvec.

Věk přibývá, vrásky taky, ale že by se Štefan Margita zbavil milované práce, to zatím nehrozí. Občas se sice tvrdí, že tenorům časem odchází hlas, to je ale podle něj nesmysl.

„Jak operní zpěvák stárne, mění se mu spíš repertoár. Když začínáte, zpíváte Mozarta, v pozdním věku přejdete například na Wagnera. A už to také není tak, že bych celý rok byl někde na cestách, ale půl roku jsem stále ještě mimo domov. Příští rok mě například čeká Chicago nebo Metropolitní opera. Je toho hodně. Ale opravdu si vybírám jenom krásné věci, které mě baví dělat, abych se do divadla jenom těšil. Za ničím se nemusím hnát,“ dodal manžel Hany Zagorové.

Věděli jste, že Štefan Margita…

  • Vystudoval na umělecko-průmyslové škole obor fotografie a krátce byl opravdu profesí fotografem?
  • Až následně nastoupil i na košickou konzervatoř?
  • Vystřídal několik angažmá: v Košicích, Prešově, v Praze v Národním divadle i ve Státní opeře a také ve vídeňské Volksoper?
  • Je už od roku 1998 na volné noze a může si vybírat, odkud přijme časově limitovanou nabídku?
  • Hostoval například v milánské La Scale, londýnské Covent Garden, newyorské Metropolitní opeře, v Paříži, na několika scénách v Japonsku, v Římě, Berlíně, Londýně, Chicagu, Houstonu, San Francisku, Bruselu, Amsterdamu, Miláně, Palermu, Lisabonu, Madridu a vystupoval i na mnoha dalších místech?
  • Má v oblibě Leoše Janáčka, s nímž také udělal díru do světa?
  • Už v roce 1992 se oženil se zpěvačkou Hanou Zagorovou?
  • V roce 2017 získal od Miloše Zemana státní vyznamenání medaili Za zásluhy?
  • Kdysi velmi úspěšně s manželkou prováděl zábavným pořadem Hogo Fogo a diváci milují i jeho návštěvy v talk show, kde se ukazuje jako rozený bavič?

Mohlo by vás zajímat

Další články