Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Štědrý den v Česku v slzách: Dokument Karel o Gottovi míří z kina rovnou do televize

Dokument Karel o Gottovi míří z kina rovnou do televize
Zdroj: Bontonfilm
+ Dalších 6 fotografií
PŘEKVAPENÍ

Pouhých pár týdnů poté, co Olga Špátová (37) do kin uvedla svůj dojemný film Karel o životě a odcházení Karla Gotta (†80), směřuje dokument na televizní obrazovky. Ale i na mobily, tablety a počítače.

Kdo vyhrál válku o práva

Bez předchozího upozornění totiž americký streamovací gigant Netflix v noci z pondělí na úterý v nabídce přicházejících titulů ohlásil, že snímek uvede právě v den, kdy v Česku nosí Ježíšek dětem dárky.

Evidentně tak vyhrál v zákulisí tiše zuřící bitvu o streamovací práva. O snímek stály různé platformy, ale bezedný měšec Američanů měl asi největší váhu. Proto film Karel získal pouhých jedenáct týdnů poté, co poprvé zamířil do českých biografů.

Slzy v očích

Film, v němž Mistr Karel Gott na sklonku života vypráví o své bohaté kariéře i o nemoci a blížícím se konci, má na webu Československé filmové databáze velmi slušných 79% od tisícovky hodnotících.

„Polovina filmu slzy v očích. Někteří lidé si prozpěvovali se mnou. Je to méně o informacích a více o hudbě, obrazech, emocích,“ píše například StarAmateur. Řada lidí píše o emocích, někteří ale kritizují, že jich dílo možná vyvolává záměrně až příliš.

„Dokument je to prostý, neklade si vysoký nároky a ambice, takže zamrzí, že je v mnoha okamžicích příliš idylický, kýčovitý, a nikterak konfrontační. To ale vůbec nemění nic na tom, že jde o důstojnou rozlučku s Goťákem,“ uvádí pak Bart, který dal snímku čtyři hvězdičky z pěti.

Zhroucení na premiéře

„O tom mi ani nemluvte. Než jsem na film Karel šel, musel jsem si vzít dva lexauriny a vypil jsem půl láhve vodky, protože bez toho bych tam vůbec nemohl fungovat. Film byl šílený v tom, že i když byli tvůrci decentní, natočili to slušně a hezky, Karel už je tam prostě těžce nemocný a těsně před svým odchodem. Pro mě to byl hrozný pohled,“ uvedl po premiérovém promítání pro eXtra.cz zpěvák Bohuš Matuš.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy