Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karlos Vémola koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Stávkující taxikáři blokují od rána pražskou magistrálu!

Pražští taxikáři demonstrují od časných ranních hodin a blokují svými
auty Wilsonovu ulici.
Zdroj: profimedia.cz
Na 350 taxikářů dnes od časných ranních hodin blokuje svými auty v obou směrech Wilsonovu ulici. Taxikáři se vzbouřili kvůli alternativní taxislužbě Uber. Vadí jim také povinné zkoušky z angličtiny.

Už před třetí hodinou ranní vyrazilo několik taxikářů na Strahov. Postupně se jich sjelo 350. Společně okolo páté hodiny ranní vyrazili do centra, kde v obou směrech zablokovali Wilsonovu ulici.

Z obou stran se utvořily dlouhé kolony aut lidí spěchajících do práce. Demonstrace pražských taxikářů způsobila dopravní kolaps v okolí hlavního nádraží, Argentinské ulice a Nuselského mostu, informoval o události web Novinky.cz.

Zachovat plynulost silniční dopravy se momentálně snaží několik dopravních policistů. Řidiče žádají, aby zvolili do práce jinou trasu.

Před šestou hodinou ráno byl vyhlášen 4. stupeň dopravy. Taxikáři by rádi vydrželi protestovat co nejdéle.

Protest zavinila nová obdoba taxislužby Uber. Tu lidé využívají čím dál více oproti službám jiných pražských taxikářů. Dále jim vadí povinné zkoušky z angličtiny. Proti srsti jim je také plán, který má zavést maximální povolené ceny za kilometr jízdy taxíkem.

„Chceme být na magistrále před tím, než půjdou magistrátní úředníci a radní do práce,“ řekl novinářům ráno na Strahově předseda AKT Daniel Tarljovski. Podle něj by bylo dobré, kdyby tam za nimi někdo z vedení Prahy přišel.

Se stávkou nesouhlasí pražská primátorka Adriana Krnáčová. Považuje ji za vydírání.

Taxikáři tentokrát nedemonstrují poprvé. Loni v létě už takto zablokovali svými vozidly provoz v centru.

Tehdy chtěli, aby primátorka do konce roku zvýšila maximální cenu za kilometr. To ale neudělala.

Úřad odmítá zakročit proti nelegálním taxislužbám. Zákaz může vydat pouze ministerstvo dopravy.

Související články

Další články