Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Stávka učitelů: Některé školy se neotevřely, jiné mají omezený provoz

stávka
Kvůli stávce učitelů zůstávají ve středu uzavřeny některé školy. Většina má mít ale pouze omezený provoz. Hlavním důvodem stávky je, že část učitelů není spokojena s výsledky vyjednávání o růstu svých platů.

Přesný počet pedagogů, kteří stávkují, a kolik škol se neotevře, není přesně známo. Podle odborů se ke stávce hlásí až 6 tisíc škol. Ke stávce se ve středu znovu vyjádří i ministr školství Robert Plaga. Z jeho slov vyplynulo, že stávka je zbytečný krok.

Odbory se rozhodly pro stávku kvůli skutečnosti, co se Plaga s premiérem Andrejem Babišem dohodli na zvýšení tarifů učitelů o osm procent. Toto zvýšení základů platů v pondělí schválila i vláda. Odbory ale požadovaly růst o deset procent. A podle nich jde o porušení slibu, který jim Plaga dal.

Podle šéfa školských odborů Františka Dobšíka není počet stávkujících škol důležitý. Jde o to, aby Plaga byl tímto krokem znepokojen, i kdyby jich byly jen desítky.

Mohlo by vás zajímat

Další články