Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Stávka učitelů a nespokojenost s Babišem: Ve středu zůstanou školy prázdné

Zdroj: Profimedia.cz
STÁVKA
Učitelům se nelíbí, že jim chce vláda zvýšit platy o osm procent, líbilo by se jim rovnou deset procent. Školské odbory proto na středu 6. listopadu naplánovaly stávku, podle odhadů neotevře asi polovina českých základních a středních škol. Premiér Andrej Babiš (65, za ANO) nespokojenost kantorů nechápe.

Nástupní plat nejméně 35 tisíc korun, růst tarifních mezd o deset procent. Kvůli požadavkům, které vláda nechce splnit, vyhlásily školské odbory na středu 6. listopadu stávku.

Není doposud jasné, které konkrétní školy se zapojí. Na pondělní tiskové konferenci ale zaznělo, že v případě stávkování bude zajištěn dozor alespoň pro žáky prvního stupně.„Chceme zabránit excesům, kdy by děti přišly do školy a nebylo o ně postaráno,“ uvedla místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová.

„Chtěli bychom se omluvit rodičům i zřizovatelům, že jim zkomplikujeme život,“ dodal předseda školských odborů František Dobšík.

Premiér Babiš (65) nechápe, proč si učitelé stěžují. „V životě učitelé neměli učitelé tolik peněz. Koho ten Dobšík vlastně zastupuje,“ řekl Babiš v pondělí v debatě v Českém rozhlas s tím, že zvýšení o deset procent nikdy neslíbil.

Dobšík prohlásil, že v případě nevyslyšení požadavků budou stávky pokračovat i po Vánocích.

Mohlo by vás zajímat

Další články