Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Stav vážně nemocného Bruce Willise se rapidně zhoršil. Rozpadá se nám před očima, říká manželka

Herec Bruce Willis v roce 2023.
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
NEMOC

Hollywoodská legenda Bruce Willis se rozpadá před očima. Přitom teprve nedávno se veřejnost dozvěděla, že herec trpí rapidně se zhoršující demencí. Manželka herce se nyní rozhodla o jeho aktuálním zdravotním stavu promluvit v americkém pořadu Today, kde se svěřila, že vše jde od deseti k pěti. Není si prý ani jistá, zda si Bruce svou současnou situaci vůbec uvědomuje. Přiznala také, že nemoc ovlivnila celou rodinu.

Emma Hemingová Willisová, manželka slavného herce Bruce Willise, se rozhodla promluvit o manželově stavu. Dřívější velmi oblíbený hrdina mnoha filmů bojuje s frontotemporální demencí, na kterou stále není žádná léčba. Nemoc však neovlivňuje pouze samotného herce, ale i celou rodinu, která se učí s následky žít.

Bruce má pět dcer, Emma se všemi komunikuje o stavu jejich otce. Situace není jednoduchá ani pro jednu z nich. "Učím se, že demence je těžká. Je to těžké pro člověka, kterému byla diagnostikována. Je to těžké pro rodinu. A jinak to není ani pro mě, Bruce a naše holky. Když říkají, že je to rodinná nemoc, opravdu tomu tak je," svěřila se Emma v pořadu Today a se slzami dodala, že manžel se jí rozpadá před očima.

Změna osobnosti

Willisová v pořadu popsala, co se s nemocnými děje a co takovým lidem hrozí. "Může to ovlivnit pohyb, řeč, povahu i chování," vysvětlila manželka herce, která se s celou situací snaží stále vyrovnat. Pro zmíněnou nemoc je i typická ztráta schopnosti sebeuvědomění. Bruce Willis si tak už nyní zřejmě ani neuvědomuje, s čím bojuje.

Toho se ostatně bojí i jeho manželka. "Těžko říct, zda o tom ví," sdělila Willisová. U rozhovoru byla přítomná i pečovatelka, která Emmě pomáhá během léčby manžela. Ta potvrdila, že jako jeden z prvních příznaků přichází ztráta vnímání změn na sobě samých.

Emma však vysvětlila, že jako rodina si stále užívají řadu společných momentů a snaží se nepouštět si do hlavy černé myšlenky. "Je stále tolik krásných situací. Bruce pořád chce, abychom byli šťastní z toho, co teď je," popsala podle portálu Variety manželka Bruce.

Související články

Další články