Režisér Jiří Menzel (79) byl ve vážném stavu převezen do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, kde se podrobil operaci mozku. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke ve středu uvedla pro ČTK, že je Menzel v intenzivní péči specialistů, blíže režisérův stav nespecifikovala. A to kvůli tomu, že ze zákona může nemocnice informovat o zdravotním stavu pacientů pouze oprávněné osoby.

Vše údajně odstartovala bolest ucha. Ta začala režiséra trápit doma a následoval převoz do nemocnice. Pravděpodobně šlo o zánět mozkových blan. Portál Blesk upozornil, že ten může způsobit poškození mozkových nervů s tím, že nejčastěji dochází k postižení sluchu vedoucímu až k úplnému ohluchnutí pacienta, vzácněji potom zánět způsobí poškození zraku či propuknutí demence.

Režisérova manželka Olga k celé situaci odmítla cokoliv říct. „Nezlobte se, je to soukromá věc, vůbec se vám k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekla pro TV Nova.

Jiří Menzel je známý nejen u nás, ale i ve světě. Mezi jeho nejslavnější snímky patří Postřižiny, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti nebo také Slavnosti sněženek.