Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Stav režiséra Menzela je velice vážný: Hrozí mu demence, hluchota či slepota!

Jiří Menzel je po náročné operaci.
Zdroj: Profimedia
Věhlasný režisér Jiří Menzel (79) byl hospitalizován ve střešovické nemocnici, kde podstoupil několikahodinovou operaci mozku. Podle vyjádření nemocnice se nachází na jednotce intenzivní péče. Zdravotní stav Jiřího Menzela se rapidně zhoršil poté, co se vrátil z dovolené.

Režisér Jiří Menzel (79) byl ve vážném stavu převezen do Ústřední vojenské nemocnice v pražských Střešovicích, kde se podrobil operaci mozku. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke ve středu uvedla pro ČTK, že je Menzel v intenzivní péči specialistů, blíže režisérův stav nespecifikovala. A to kvůli tomu, že ze zákona může nemocnice informovat o zdravotním stavu pacientů pouze oprávněné osoby.

Vše údajně odstartovala bolest ucha. Ta začala režiséra trápit doma a následoval převoz do nemocnice. Pravděpodobně šlo o zánět mozkových blan. Portál Blesk upozornil, že ten může způsobit poškození mozkových nervů s tím, že nejčastěji dochází k postižení sluchu vedoucímu až k úplnému ohluchnutí pacienta, vzácněji potom zánět způsobí poškození zraku či propuknutí demence.

Režisérova manželka Olga k celé situaci odmítla cokoliv říct. „Nezlobte se, je to soukromá věc, vůbec se vám k tomu nebudu vyjadřovat,“ řekla pro TV Nova.

Jiří Menzel je známý nejen u nás, ale i ve světě. Mezi jeho nejslavnější snímky patří Postřižiny, Ostře sledované vlaky, Skřivánci na niti nebo také Slavnosti sněženek.

Související články

Další články