Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Stav Lenky, kterou pobodali v Egyptě, se zhoršil! Ještě ráno se plánoval její převoz, teď je vše jinak!

Lenka si v nemocnici ještě chvíli pobude.
+ Dalších 9 fotografií
V pátek 14. července byla v egyptském turistickém letovisku pobodána česká turistka Lenka. Muž, který byl na místě dopaden, zde napadl celkem šest žen. Dvě Němky zraněním na místě podlehly. Další čtyři ženy byly hospitalizovány. Mezi nimi i účetní Lenka. V nemocnici v Káhiře je již přes týden a přesto, že se plánoval brzký převoz do Čech, její zdravotní stav se znenáhla rapidně zhoršil.

„Přestože ještě dnes ráno byla česká žena zraněná předminulý týden útočníkem v egyptské Hurghadě v dobrém stavu a diskutovalo se o jejím převozu do České republiky, v dopoledních hodinách se bohužel její zdravotní stav prudce zhoršil,“ uvedlo ministerstvo zahraničí na svém webu.

Přitom ještě během dnešního rána se plánoval Lenčin převoz do Čech na doléčení. Lenka utrpěla bodné rány na zádech a na noze. Nebyly však vážné a její stav se lepšil. V káhirské nemocnici se zotavuje již přes týden. Žádné další informace ohledně jejího zdravotního stavu si rodina prozatím nepřála zveřejňovat. Podle všeho by měl do Káhiry z Čech odcestovat i odborník, který by mohl být nápomocen.

Lenka se spolu s pěti dalšími turistkami stala obětí útoku, jehož motiv dosud není znám. Spekuluje se, že se jednalo o teroristický útok, neboť pachatel projevil při výslechu sympatie s Islámským státem. Spekulace však doposud nebyly potvrzeny.

Mohlo by vás zajímat

Další články