Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Státní smutek za Jaroslava Kuberu: Ve stejný den jako poslední rozloučení

Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
pieta
V pondělí 3. února se budou lidé moct naposledy rozloučit s Jaroslavem Kuberou (†72, za ODS). Vláda zároveň na tento den vyhlásila na počest zesnulého předsedy Senátu státní smutek. Kuberovy rodné Teplice už mají pietní místo, kam zarmoucení občané kromě květin pokládají i krabičky cigaret.

Na počest Jaroslava Kubery vyhlásila vláda na příští pondělí státní smutek. O rozhodnutí informoval premiér Andrej Babiš (65, za ANO).

Státní vlajky tak musejí už v neděli odpoledne stáhnout vlajky na půl žerdi, do původního stavu se vrátí v úterý ráno. Přesnou podobu státního smutku zákon nestanovuje, platit by však měl také zákaz provozování hazardu. V minulosti se rušila i divadelní představení.

Veřejnost se s Kuberou může naposledy rozloučit rovněž v pondělí v teplickém divadle. Pietní shromáždění proběhne i v pražském Rudolfinu.

Státní smutek vláda naposledy vyhlásila po loňské smrti Karla Gotta (†80) a v roce 2011 v souvislosti s úmrtím Václava Havla (†75).

Související články

Další články