Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Státní pohřeb obětí z mostu v Janově: Mrtvých je už 41, mezi nimi i holčička (†9)

Obrovská tragédie.
Zdroj: Youtube.com
+ Dalších 9 fotografií
Státní smutek na dnešní den vyhlásila Itálie pro oběti ze zříceného mostu v Janově. Zároveň se příbuzní i političtí představitelé loučí na státním pohřbu s některými ze zemřelých. Většina pozůstalých odmítla, protože z neštěstí viní právě stát. Počet mrtvých se vyšplhal na 41, mezi nejnovější oběti patří i teprve devítiletá holčička.

Ještě po dvou pohřešovaných pátrají záchranáři v sutinách dálničního mostu v Janově, který se v úterý zřítil. Celkový počet obětí se vyšplhal na 41, nejmladší zemřelou je teprve devítiletá holčička, která cestovala v autě se svojí rodinou.

Itálie na dnešní den vyhlásila státní smutek, oběti janovské tragédie si budou připomínat i některé jiné evropské země. Zároveň se koná státní pohřeb, kde se pozůstalí rozloučí s 19 lidmi. Zbytek odmítl a se svými blízkými se rozloučí soukromě, zodpovědnost za neštěstí totiž podle většiny leží na bedrech státu.

Pohřbu v jednom z pavilonů výstaviště v Janově se účastní italský prezident Sergio Mattarella, premiér Giuseppe Conte, předseda Poslanecké sněmovny Roberto Fico a rovněž předsedkyně Senátu Maria Elisabetta Casellati.

Teprve závěry vyšetřování ukáží, kdo za pád mostu může. Italská vláda už osočila firmu, která most měla ve správě. Vyšetřování však stále probíhá.

Související články

Další články