Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Státní opera ožije o silvestrovské půlnoci: Pořadatelé zvou na unikátní videomapping

otevření
Státní opera po téměř tříleté rekonstrukci o silvestrovské půlnoci opět ožije. Na její fasádě se bude už od dnešní půlnoci promítat tematický videomapping, který vytvořila umělecká skupina 3dsense. Na unikátní podívané se budou podílet i projíždějící automobily, proto by byla škoda si nechat interaktivní videomapping ujít. První zahajovací koncert je v budově naplánovaný na 5. ledna.

Na první koncert ve Státní opeře, jejíž rekonstrukce vyšla na 1,3 miliardy, se mohou diváci těšit již 5. ledna. Bude to přesně 132 let od jejího prvního otevření.

„Dnes přesně o půlnoci rozzáří fasádu zrekonstruované Státní opery interaktivní videomapping. Oslavíme tak nejen začátek nového roku, ale především se už těšíme na otevření Státní opery v neděli 5. ledna,“ píše se na facebookových stránkách opery a pořadatelé zvou na vskutku jedinečnou podívanou.

Videomapping na fasádě Státní opery bude velmi sofistikovaný. Diváky čeká unikátní videoprojekce, světelná show a hudební dílo v jednom. Významnou roli budou hrát ve videoprojekci projíždějící auta po magistrále.

Provoz před budovou bude do 5. ledna několikrát omezený. Na Nový rok od 00:00 do 04:00, 2. až 4. ledna od 21:00 do 24:00 a 5. ledna od 17:00 do 21:00 budou uzavřeny dva jízdní pruhy u budovy Státní opery, provoz bude sveden do dvou zbývajících pruhů. V neděli 5. ledna od 16:00 do 24:00 bude navíc uzavřeno parkovací stání před budovou Státní opery a přilehlý jízdní pruh.

Po slavnostním otevření se v lednu do Státní opery vrátí v novém obsazení inscenace z loňského roku Fidelio či opera Madame Butterfly.

Související články

Další články