Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Statisíce fanoušků Hry o trůny zuří: V petici žádají o přetočení poslední série

Zdroj: Se souhlasem HBO
+ Dalších 24 fotografií
naštvání
Více než půl milionu fanoušků seriálu Hra o trůny už podepsalo petici, v níž žádají tvůrce o to, aby znovu a jinak natočili osmou sérii. K tomuto kroku je dohnala předposlední epizoda poslední série, v níž došlo k několika nepěkným událostem. Pro ty z vás, kteří jste epizodu ještě neviděli, následující řádky obsahují spoilery.

Diváci Hry o trůny si myslí, že se tvůrci projevili jako neschopní především proto, že neměli k dispozici knižní předlohu. Tu nestihl spisovatel George R. R. Martin dokončit a tak podle milovníků seriálu poslední série vůbec nedává smysl. Proto se rozhodli v petici, která čítá už více než půl milionu podpisů, požádat tvůrce o natočení nové a lepší.

Poslední série Hry o trůny má jen 6 dílů, z nichž bylo odvysíláno 5 a na 3 z nich se snesla velká vlna kritiky. Především poslední epizoda, v níž se od počátku kladná postava Daenerys Targaryen zbláznila a se svým posledním přeživším drakem vypálila celé Královo přístaviště plné nevinných lidí, byla pro fanoušky šokující. I smrt největší záporné postavy pro ně nebyla uspokojivá - Cersei Lannister byla zavalena padajícími sutinami, podle fanoušků si však zasloužila mnohem smysluplnější smrt.

Nespokojenost s poslední sérií údajně vyjádřil i sám spisovatel předlohy, který prý nestačí zírat, co s jeho příběhem seriáloví tvůrci provedli. V petici na serveru change.org fanoušci sice neuvádí, co konkrétního by mělo být na poslední sérii změněno, žádají však, aby byla nově natočena a aby její natáčení bylo vloženo do rukou kompetentních autorů.

Související články

Další články