Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Statečný Jiří Štrébl dojel na pohřeb Zdeny Hadrbolcové na vozíčku: Vyčítal bych si to, říká

+ Dalších 17 fotografií

Zdena Hadrbolcová (†86) patřila k výrazným herečkám české kinematografie. Ve čtvrtek se s ní přišlo rozloučit řada kolegů do strašnického krematoria včetně Jiřího Štrébla (65). Ten však všechny překvapil, když dorazil na vozíčku. V rozhovoru pro eXtra.cz poté přiznal, že se se svou kolegyní a kamarádkou musel přijít rozloučit i přes vážné zranění nohy. 

Jiří Štrébl byl jeden z návštěvníků, kteří ve čtvrtek přišli vzdát hold zesnulé Zdeně Hardbolcové do Strašnic. Tam se konal její pohřeb, který se nesl v duchu přátelství a rodinné atmosféry. A přestože Štrébla trápí vážné zranění a musí tak chvíli pobývat na invalidním vozíku, tak se se Zdenou přišel rozloučit.


„Zdenička byla vždy rázná žena, která umí odpovědět jasně a stručně, když se jí něco nelíbí. V Luhačovicích na ni křičely takové dvě ženy: ‚Soudružko Hadrbolcová, kolik vám je let?‘ A ona odpověděla: ‚Tak potom je vám ho*no,‘“ podělil se o vzpomínku na Zdenu Hardbolcovou její kamarád a kolega Jiří Štrébl pro eXtra.cz, který si přivodil vážné zranění nohy.

Štrébl přišel i přes zranění

Herec se sice nepodělil o to, co se mu vlastně přihodilo, ale i tak řekl hezká slova. „Já jsem přijít musel, protože nepřijít Zdeně Hadrbolcové na pohřeb, to bych si vyčítal, to by mi bylo líto,“ dodal na závěr Štrébl.


Zdena Hadrbolcová naposledy vydechla v listopadu, kdy na tom zdravotně již nebyla dobře. V prosinci minulý rok prodělala mozkovou příhodu a od té doby se problémy jen vlekly. „Už dlouho na tom není dobře, v tom věku to je jasné… Zkrátka nemoci stáří,“ řekla tehdy její kolegyně Jaroslava Obermaierová pro redakci eXtra.cz.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy