Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Monika Štiková koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Statečná Markéta Fišerová slaví 60: Z kómatu se žena Marka Ebena probudila po 2 měsících

Zdroj:
+ Další 3 fotografie
SERIÁL EXTRA
Markéta Fišerová slaví šedesátku, s krutým osudem se pere déle než polovinu života. Měla před sebou zářnou kariéru herečky a zároveň se jí plnil se o rodině. Ale stačilo několik zásadních momentů a všechna budoucnost se půvabné herečce zhroutila jako domeček z karet. Život se na ni alespoň usmál v podobě skvělého a oddaného partnera, kterým Marek Eben (62) rozhodně je, a to i přesto, že jí šlo o život a skončila na vozíčku...

Kariéra dnes čerstvé šedesátnice Markéty Fišerové byla na vzestupu… Ve svém prvním filmu Řeknem si to příští léto ukázala svůj talent, když měla před kamerou vztah se Svatoplukem Skopalem a její srdce poručilo a zamilovala se do Ondřeje Havelky. V seriálu My všichni školou povinní měla citové pletky s Vladimírem Vladykou… Na place se cítila jako ryba ve vodě a všichni kolem ní neměli pochyb o tom, že se brzy stane hereckou hvězda.

Nesmírná tragédie

Osudově se zamilovala do Marka Ebena. Měli mnoho společného, nejen pracovně, ale i soukromě… Nakonec Markéta otěhotněla. Těsně poté, co přechodila obyčejnou chřipku, která oslabila její srdeční činnost. K tomu se navíc přidaly problémy s plícemi. A herečka porodila před termínem. Holčička, která měla mít jméno Terezka, se narodila v sedmém měsíci. Byla to šokující zpráva pro partnery, když jim děvčátko po pár dnech zemřelo.

Ani tragické úmrtí společného dítěte pár nerozdělilo. Naopak oba překonali těžkou životní zkoušku láskou. Markéta, kterou úmrtí dcery hodně zasáhlo, se snažila přebít bolest prací. Točila více, než je pro člověka únosné, a těsně před 26. narozeninami se ocitla na pokraji svých sil. Vše začalo nesnesitelnou bolestí hlavy při sledování televize. Nakonec skončila v nemocnici. Diagnóza byla hodně zlá – mozková mrtvice. Markéta upadla do kómatu.

Mozková mrtvice

Nakonec se po sedmi týdnech probrala. A to i přesto, že lékaři jí dávali nulové šance. Měla chuť žít… Ale po probuzení to neměla jednoduché. Dýchaly za ni umělé plíce, měla ochrnutý obličej i tělo. „První rok na vozíčku byl nejtěžší,“ prozradil před lety Marek Eben, jak se oba ke skutečnosti, že jeho žena už nebude nikdy chodit, postavili. „Překonat začátky na vozíčku je velmi těžké. Když poprvé na vozíčku vyjedete ven, je to skutečně těžké a nikdo vám to neusnadní… Moje žena se s tím ale nemaže, k tomu svému handicapu přistoupila, jakože tak to je, ta situace je teď jiná a nemá cenu přemýšlet nad tím, kdyby jiná nebyla. A málokdo to takhle dokáže, nevím, jestli bych to zvládl přijmout jako ona,“ prozradil o životě na vozíčku.

Nevzdali se. Marek ukázal, že je velmi silný člověk, který zůstal i přes nepřízeň osudu své ženě po boku. Ukázal velkou lidskost a sílu, stejně jako manželka, která po ranách, které jí život připravil, nic nevzdala a z pomyslného dna se dokázala zvednout.

I když oba žijí odděleně, jsou oba ukázkou toho, jak velkou moc má láska k druhému člověku.

Související články

Další články