Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Statečná holčička si prošla peklem! Jessica musela žít s balónem na hlavě. Proč?

Život s nafouknutou kůží na hlavě nebyl nic moc. Dnes už je Jessica po
operaci, a až jí narostou dlouhé vlasy, nikdo nepozná, jaké trápení
zažila.
Zdroj: profimedia.com
+ Další 2 fotografie
Malá Jessica Brett (9) z Velké Británie se narodila s obrovským mateřským znaménkem na hlavě. Hrozilo, že dostane rakovinu kůže. Lékaři se rozhodli, že znaménko vyříznou. Jenže to nebylo všechno. Aby byla operace úspěšná, museli malé dívce doslova nafouknout hlavu.

Když chce někdo odstranit mateřské znaménko anebo pihu, skočí si na kožní, dostane žádanku na chirurgii a je to. Pokud má ale někdo znaménko přes celou hlavu, taková legrace to není. A to je právě případ malé Jessicy.

Kožní onemocnění, s jakým se Jessica narodila, se odborně nazývá Pigmented Melanocytic Nevus. Když si heslo zadáte do Googlu, vypadnou na vás stovky nechutných fotek a přesvědčíte se, že to vážně není sranda.

Podle odborných magazínů je takto postiženo až jedno procento populace. Čím je mateřské znaménko větší, tím více hrozí rakovina kůže.

Lékaři se rozhodli, že znaménko musí odstranit. Operaci ale předcházela půlroční příprava, kdy doktoři dívce museli doslova nafouknout hlavu, aby zajistili potřebný dostatek kůže.

Pod kůži dívce implantovali tři silikonové balónky a po dobu šesti měsíců do nich stříkali fyziologický roztok. Tak docílili toho, že se kůže natáhla. Ale pořád to bylo málo, tak nakonec přidali i čtvrtý balónek.

Během půl roku vyzkoušela Jessica několik typů klobouků, ale cítila se divně. Nakonec se rozhodla, že půjde ven i s „buchtami“ na hlavě. Z profilu vypadala jak indián s čírem, ale svůj stav brala s humorem.

„Těch 6 měsíců bylo fakt dlouhých. Lidé se za ní otáčeli na ulici, ale ona si z jejich pohledů nic nedělala. Je to silná a statečná holka,“ pověděla novinářům z Daily Mailu dívčina matka Becky.

Dnes už je Jessica úplně v pohodě. Na hlavě sice má velké pooperační jizvy, ale ty se schovají pod vlasy. Období, kdy vypadala jako kreslený Mickey Mouse, připomínají už jen fotky.

Související články

Další články