Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Statečná Anička Slováčková o boji s rakovinou: To nejhorší mě čeká v lednu...

Zdroj: Instagram
+ Dalších 15 fotografií
ROZHOVOR
Zdrcující zprávu si vyslechla krásná a talentovaná Anna Slováčková (24) od lékařů. Před několika týdny jí diagnostikovali zhoubný nádor v oblasti prsou. Naštěstí v počátečním stadiu. Teď má Anička za sebou první chemoterapii, po které přišla o vlasy. Redakci eXtra.cz poskytla druhý rozhovor o tom, jak se zákeřnou diagnózou bojuje a co se u ní v životě změnilo.

Kdo zná pohlednou Annu Slováčkovou, moc dobře ví, že je to mladá žena, která se jen tak nevzdává. Na kolena ji nedostal ani verdikt lékařů, když jí oznámili, že její tělo napadla zákeřná rakovina

Co se pro vás po oznámení diagnózy změnilo?

Neberu to tak, že by se něco změnilo. Vlak nevykolejil. A do druhé fáze léčby, která bude v lednu a budu mít více chemoterapií, těžko cokoliv o nějakých změnách říct.

Jak vám je po chemoterapii?

Zatím nic zásadního se u mě nezměnilo. Mám za sebou první a ve čtvrtek mě čeká druhá. Zatím to neumím vyhodnotit. Co ale vím, že ta chemoterapie nějak ničí krvinky a oslabuje se imunita, a jak je oslabena, tak tělo hůře regeneruje. Nedokáži vyhodnotit, jak na mě bude působit druhá a pak další.

Mnoho lidí vám vyjádřilo podporu...

Nečekala jsem takovou podporu a jsem za ni ráda. Lidi jsou v tomhle úžasní a hrozně mě to potěšilo.

Jak reagovalo okolí na skutečnost, že jste přišla následkem chemoterapie o vlasy?

Všichni to vzali dobře. Někteří mi i řekli, že bez vlasů mi to sluší více než s nimi. (směje se)

Kdo je v tuto chvíli největší oporou?

Určitě rodina a kamarádi.

První část rozhovoru, který Anička poskytla eXtra.cz, najdete zde: Anna Slováčková (24) o boji se zákeřnou rakovinou: Už jsem přišla o všechny vlasy

Související články

Další články