Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Stát přestane vyplácet zemědělské dotace Agrofertu. Co na to říká Babiš?

Zdroj: facebook
+ Dalších 17 fotografií
boj o dotace
Státní zemědělský a intervenční fond (SZIF) reaguje na návrh auditu, který na ministerstvo zemědělství poslala Evropská komise. Dochází k pozastavení proplácení dotací pro Agrofert a také pro firmu napojenou na ministra zemědělství Miroslava Tomana. Jak na rozhodnutí SZIF reaguje premiér Andrej Babiš?

Státní zemědělský a intervenční fond pozastavuje vyplácení zemědělských dotací pro Agrofert. O rozhodnutí informoval šéf fondu Martin Šebestyán. Šebestyán uvedl, že zpráva hovoří o 12 projektech společnosti Agrofert, schválených po 9. únoru 2017, v nichž bylo proplaceno 63 milionů korun.

"Pokud to EK potvrdí, jsme oprávněni to na té dotyčné společnosti vymáhat," uvedl Šebestyán, podle něhož SZIF zná způsob, jakým způsobem platby pozastavit. O rozhodnutí mimo jiné informuje web novinky.cz. Jedná se o preventivní opatření. Další kroky se budou odvíjet od konečného znění auditu.

Jak na rozhodnutí reaguje premiér Andrej Babiš (64)? "Odešel jsem z Agrofertu v lednu 2014, takže neříkám nic. Nemám na svoji bývalou firmu žádný vliv, chovám se podle lex Babiš," napsal pro web novinky.cz premiér.

Související články

Další články