Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021 Český lev 2021

Nejnovější kauzy

Stát jako pasák? Ať prostitutky platí daně, přinese to stovky milionů, navrhují Piráti

Zdroj: Profimedia.cz
+ Další fotografie
Legalizace
Piráti už nechtějí legalizovat pouze marihuanu, ale i prostituci. Kdyby prostitutky začaly platit daně, do státní kasy by podle návrhu přitekly stovky milionů korun. Našlo se však velké množství odpůrců, podle nichž nemá být stát pasákem.

Legalizací prostituce si Piráti slibují stovky milionů do státní kasy. „Chceme omezit šedou ekonomiku, zdravotní rizika a zlepšit podmínky pro lidi, kteří prostituci poskytují,“ řekl ve středu šéf poslanců Pirátů Jakub Michálek.

Michálek návrh představil po boku poslance a někdejšího primátora hlavního města Bohuslava Svobody (za ODS).

Plán udělat z pohledu zákona z prostituce práci jako každou jinou ostře zkritizoval Ladislav JaklInstitutu Václava Klause. „Podle mne se autoři už už vidí jako členové nějaké obchodní inspekce, kteří budou kontrolovat kvalitu služeb a to, zda některé děvy neklamou zákazníky slibem, že jim poskytnou výlet do ráje,“ řekl pro web iDNES.cz.

„Leckdo náš stát možná považuje za jeden velký bordel, ale pasáka by podle mne dělat neměl,“ dodal.

Ministerstvo financí zatím podklady k návrhu v rukou nemá. „Na základě dostupných statistických údajů lze hrubě odhadovat, že dopad do příjmů veřejných rozpočtů by se mohl pohybovat v řádu stovek milionů korun,“ myslí si jeho mluvčí Michal Žurovec.

Jak to vidíte vy? Byla by legalizace prostituce prospěšná, anebo je to hloupost?

Související články

Další články