Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Stát chce lidem přispět na dovolenou 10 000 korun: Peníze si zaměstnavatel odečte z daní

Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 5 fotografií
poukazy
Vláda se rozhodla podpořit domácí cestovní ruch pomocí takzvaných rekreačních poukazů, na kterých se stát bude podílet spolu se zaměstnavatelem a zaměstnancem. Poukazy by měly být v hodnotě 10 tisíc korun a firmy, které jejich pomocí zaměstnancům přispějí na dovolenou, si mohou tyto náklady následně odepsat z daní.

„Připravujeme program Dovolená v Česku. Jde o motivační systém, který firmám umožní nabídnout zaměstnancům dárkové rekreační poukázky na dovolenou u nás doma v Česku. Na poukázkách se bude finančně podílet stát, daná firma i zaměstnanec,“ uvedla pro Hospodářské noviny ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Pokud firmy rekreačními poukazy svým zaměstnancům na dovolenou přispějí, budou si podle Dostálové moci náklady odečíst z daní. Maximální hodnota poukazu pro jednoho zaměstnance je 10 tisíc korun.

Svaz obchodu a cestovního ruchu podotkl, že pokud vláda podporu nastaví dobře, mohou poukazy k rozhýbání cestovního ruchu lidi skutečně motivovat. „V kombinaci s dobře nastavenými, státem financovanými vouchery by to mohl být dostatečně silný startovací balíček, protože bez podpory nebude řada lidí chtít cestovat vůbec,“ uvedl za svaz Miroslav Dinga.

Jednání

Ministerstvo pro místní rozvoj o další podpoře jedná se svazy a asociacemi cestovního ruchu, komplexní balíček by mohl být představen do dvou týdnů. Prozatím cestovní kanceláře nemusí vracet svým klien­tům peníze za zrušené zájezdy, ale budou je moci odkládat. Toto opatření je má ochránit před krachem.

Související články

Další články