Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Šťastný smolař se divákům líbil: Pravá vánoční pohádka, na kterou jsme čekali, radují se

Šťastný smolař se divákům líbil: Pravá vánoční pohádka, na kterou jsme čekali, radují se
Zdroj: Česká televize / Viktor Walter
+ Dalších 5 fotografií
hodnocení
Pohádka Šťastný smolař, která byla natočena v roce 2012, dokázala to, co se dnes povede jen málokteré pohádce - potěšila diváky. Kritiků se našlo jen málo a lidé, kteří ji zhlédli, chválí příběh i herecké obsazení. Komplimentů se dočkal i samotný režisér Jiří Strach (47).

V posledních letech je obzvláště těžké se v období svátků zavděčit televizním divákům. Především co se týče pohádek mají jasné představy a uspokojit jejich touhu po kvalitním filmu se nezdá jednoduché. Před lety to ale dokázal Jiří Strach se svou pohádkou Šťastný smolař, která se dočkala spousty pochvalných komentářů a jen minima negativních recenzí.

Hlavním hrdinou pohádky Šťastný smolař je chlapec Filip, jehož od narození pronásleduje smůla. Jeho otec totiž chtěl přechytračit samotnou Štěstěnu a tím na sebe, a hlavně na svého synka, přivolal její hněv. A aby toho nebylo málo, Filip se zamiluje do Štěstěniny dcery Haničky. Ve snaze získat její lásku, a také proto, aby se zbavil proklaté smůly, se vydává na putování světem.

Diváci chválou skutečně nešetřili. „Tohle je ta pravá vánoční pohádka, na kterou jsem čekala, skvěle obsazená, s laskavým humorem a bez hluchých a nudných míst. Jirka Strach je pro mě záruka kvality a znovu nezklamal,“ napsala nadšená divačka. „Není jednoduché napsat originální pohádku, která tu ještě nebyla a navíc i pobavila – to už začíná být oříšek. Ale myslím si, že se to Strachovi opět podařilo. Je tam neotřelá zápletka i dobře zahrané postavy. U mě dobrý,“ napsala další.

Malé výtky

I přes vesměs pozitivní hodnocení někteří diváci našli i menší nedostatky. „Ve výsledku se jednalo spíše o dětský film než o pohádku. Ona ta motorka nebo sudy od Jamesonu v hospodě podle mě díru do světa neudělají. A pohádce to upřímnosti nepřidá,“ napsal kupříkladu jeden z diváků.

Narozeniny herce v důchodu Jana Kanyzy: Není co slavit, jen vám každý rok přidají další prášky, říká štamgast z Hospody

Související články

Další články

Nejnovější kauzy