Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Horoskop Zábava Výměna manželek Seriál Most!

Nejnovější kauzy

Šťastný konec: Chudému Danielovi (9), který se učí na ulici, tahle fotka a vlna solidarity změnily život!

Klečí na chodníku u vratkého stolečku, je dávno po setmění, světlo
bere jen z vedlejšího McDonaldu.
Večer co večer se krčí u McDonaldu, aby se v jeho světlech mohl učit do školy. O devítiletém Danielovi jsme vám už říkali, jeho příběh má však šťastný konec. Stačila přitom jedna obyčejná fotka.

Pamatujete si na devítiletého Daniela, jehož příběh před pár dny obletěl celý svět? Tenhle vytrvalý chlapec z filipínské Manily zoufale touží po vzdělání, jednou by chtěl být lékařem nebo policistou, aby podle svých slov mohl pomáhat lidem. Bohužel jeho rodina je velmi chudá. Tak chudá, že se chlapec kvůli světlu musí chodit učit na ulici, konkrétně k McDonaldu.

Fotografie chlapce, kterou pořídili turisté, obletěla za pár dní celý svět. A na sociálních sítích se zvedla doslova lavina solidarity. Pro Daniela má její zveřejnění šťastný konec. Lidé se spojili a chlapci opatřili stipendium na jeho vysněné studium. A to není všechno. Světlejší zítřky čekají díky finanční pomoci a novým školním pomůckám i jeho sourozence a matku.

„Jsme strašně šťastní. Ani nevím, co budeme dělat s tak velkou podporou a požehnáním,“ uvedla Danielova maminka podle DailyMail. Daniel momentálně vyrůstá v jakémsi kiosku, bývalém stánku s potravinami, poté, co jeho otec skončil ve vězení a jejich dům vyhořel. Danielova matka vydělává zhruba 40 korun za den, každá pomoc zvenčí je proto pro ně skutečným darem.

Mohlo by vás zajímat

Další články