Jiří Drahoš slaví velmi dobrý volební výsledek, získal 26,58 % hlasů a ve druhém kole vyzve Miloše Zemana. Bývalý předseda Akademie věd si nemůže stěžovat ani na soukromou sféru života. S manželkou Evou Drahošovou mají dvě krásné dcery, které jsou obě šťastně zadané.

I přes náročné povolání se Drahošovi s manželkou povedlo Radku a Lenku skvěle vychovat. Z potenciálního prezidentského páru už jsou i prarodiče, dcery je obdařily dvěma vnuky.

„Žena i dcery vždy věděly, že vědecká práce je velký žrout času, ale nikdy mi nic nevyčítaly,“ přiznal Drahoš pro novinky.cz. „Když jsem dřív přišel z laboratoře domů, bylo volného času ale přece jen víc. Dnes se člověk často jen přesune od počítače k počítači. Takže mě manželka občas donutí na pár dnů vypnout a pročistit si hlavu – jet na chatu, nebo aspoň zajít na vernisáž,“ dodal.

Babička Eva oba vnuky velmi ráda hlídá. Je to milující žena, která by jistě byla i skvělou první dámou. O tom, zda by v úřadu prezidenta Drahošovi případně pomáhaly i jeho dvě dcery, zatím nepadlo slovo.