Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Startuje plošné testování na koronavirus: V těchto lokalitách bude od středy probíhat

Startuje plošné testování na koronavirus: V těchto lokalitách bude od středy probíhat
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Plošné testování se mělo rozjet už v pondělí, kvůli problémům s druhy jednotlivých testů ale začne až ve středu. V neděli to Radiožurnálu potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Výsledkem mají být jasná data o tom, kolik procent české populace už prodělalo koronavirus.

Teprve teď se ukáže, kolik nakažených koronavirem ve skutečnosti v Česku je. Plošně testovat se bude v Praze, na jižní Moravě, Litovelsku a Litoměřicku. Vzorek populace činí 28 tisíc lidí, kterým lékaři provedou testy.

Studie se měla původně rozjet v pondělí, nakonec se tak stane ve středu. Další podrobnosti zveřejní vláda v úterý. „Chceme studii představit v úterý na tiskové konferenci, poté by měla být spuštěna od středy,“ řekl v Radiožurnálu ministr Vojtěch

Třikrát víc nakažených

Jeho náměstek Roman Prymula předpokládá, že počet nakažených bude třikrát vyšší oproti dosavadním číslům. Podle těch je v Česku přes 6650 infikovaných. "Ukáže-li testovaný vzorek výrazně větší promořenost virem, epidemie by mohla skončit do dvou měsíců," řekl Prymula Seznam Zprávám.

Výběr testovaných by měl odpovídat tvorbě klasického reprezentativního vzorku. Mělo by jít o lidi různého pohlaví, věku a vzdělání.

Související články

Další články