Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Starostlivý syn Tomáš Plekanec končí v Kometě: Chci být nablízku své nemocné mamce

Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 4 fotografie
ROZHODNUTÍ
Po půlroce obrovského štěstí v životě Tomáše Plekance (37), který se mohl radovat z narození dcery a zásnub, přišla i o něco vážnější zpráva. Jeho maminka Květa je nemocná a tak se rozhodl vrátit jí všechna léta péče, lásky a obětování a skončit v brněnské Kometě.

Květa Plekancová onemocněla

„Milí fanoušci Komety, tato zpráva se mi nepíše lehce. Měl jsem sportovní cíl hrát v této výjimečné organizaci a vyhrát titul. Kometa je ambiciózní klub, kde hokej každý miluje. Stejně jako já. Rád bych ve spolupráci pokračoval, stejně tak Kometa. Nic nestálo v cestě, bohužel moje mamka onemocněla a rádi bychom jí s celou rodinou byli nablízku. Vím, že jí naše přítomnost hodně pomůže. Tituly a sportovní kariéra nejsou všechno,“ překvapil svoje fanoušky na Facebooku Tomáš Plekanec (37).

„Nemám žádný plán B. Bylo to čistě naše rodinné rozhodnutí. V kariéře bych chtěl pokračovat, hokej pořád miluji, ale co bude dál, se rozhodne v dalších týdnech,“ doplnil s tím, že děkuje fanouškům i vedení klubu za podporu.

Jeho maminka bydlí na Kladně, takže se dá čekat, že Tomáše bude chtít oslovit například pražská Sparta. Jestli by šel zpátky na Kladno za Jaromírem Jágrem, kdyby ho o to požádal, to je ve hvězdách.

Kometa děkuje

Kometa jeho rozhodnutí rozumí a vyšla mu ve všem vstříc.

S Tomášem jsme situaci probírali už delší dobu, jeho rozhodnutí naprosto chápu. Jsou situace v životě, kdy je rodina naprostou prioritou. Samozřejmě mě to hrozně mrzí, protože tak špičkového centra těžko budeme nahrazovat, ale jak už jsem říkal, Tomášovo rozhodnutí respektuju. Rád bych mu touto cestou poděkoval za odvedenou práci pro Kometu i za profesionální přístup ke všem zaměstnancům klubu. Chtěl bych požádat zástupce médií o pochopení, že celou věc nebudeme dál komentovat,“ říká majitel Komety Libor Zábranský.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy