Je to hloupá rasistka a xenofobka, zní teď na adresu starostky Prahy 8 Vladimíry Ludkové, která nedávno zamítla požadavek pražské muslimské komunity postavit si v Libni veřejnosti nepřístupný hřbitov, kde by mohli být mrtví pohřbíváni podle islámské tradice.

Tedy jen na marách do země, a to v den úmrtí, s tváří obrácenou k Mekce a do velmi jednoduchého mělkého hrobu, což je vlastně jen kopa navršené hlíny a obyčejný náhrobní kámen v místě hlavy pohřbeného.

Jenže starostka Prahy 8 zamítla tuto žádost hlavně proto, že pozemek pro takové místo jednak ani v rámci územního plánu není dostupný a navíc muslimové mohou pohřbívat své mrtvé i na křesťanských hřbitovech. Je proto jasné, že její postoj, který většina Pražanů schvaluje, se stal samozřejmě terčem opozičních protivníků, kteří na Ludkovou začali nesmyslně útočit.

Zejména občanské sdružení 8jinak!, nezávislá iniciativa, která sympatizuje s různými nezávislými organizacemi většinou podporujícími právě multi-kulti projekty. Zamítnutí Ludkové tak bylo použito tímto sdružením v chybném kontextu, Ludková sice prohlásila, že se bojí o rozmach muslimské kultury na Praze 8, ale měla k tomu jiný důvod.

Její kritici a zvláště právě sdružení 8jinak! totiž při obhajobě muslimských práv neuvedli, že jedno takové pohřebiště už v Praze existuje a je součástí Olšanského hřbitova, starostka tedy jen postupovala přesně v souladu se svými pravomocemi, kdy zamítla žádost pouze z formálních důvodů a nebylo v tom nic osobního.