Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Starostce Mikulčic posílají lidé výhrůžky smrtí! Takovou zlobu jsem ještě nezažila, říká

Starostka Marta Otáhalová pod palbou kritiky: Takovou zlobu jsem ještě nezažila, říká
Zdroj: Policie ČR
Nenávistné komentáře

V posledních dnech se na uzavřené facebookové skupině Mikulčice nacházejí velmi nenávistné komentáře. Ty míří na starostku obce Martu Otáhalovou (NOS), která odmítá pomoc dobrovolníků, jak o tom informoval iRozhlas. Starostka se však ohrazuje tím, že nikoho nevyhání, jen musí udělat v obci pořádek. 

Jednašedesátileté starostce obce Mikulčice Martě Otáhalové chodí v posledních dnech výhrůžky smrtí. „Už jí konečně někdo rozbil tu její papulu?” ptá se naštvaně jeden z uživatelů v soukromé skupině Mikulčice. Právě touto a dalšími obcemi se dne 24. června prohnalo tornádo, které nekompromisně zdevastovalo vše, co mu přišlo do cesty.

Starostku někteří místní ve skupině na Facebooku obviňují ze špatné organizace prací a vulgárně jí nadávají. Prý také odhání pomocníky, komplikuje práci dobrovolníků a nekomunikuje.

Lidé říkali, ať jsem silná

„Ten Facebook nečtu, ale bylo mi divné, že za mnou chodili lidé a říkali, jak mi drží palce, ať jsem silná. Tak mi to pak dcera prozradila,“ uvedla podle iRozhlasu starostka Otáhalová. „Takovou dávku zloby jsem ještě nezažila,” dodává.

Klíčovým momentem podle místních byl fakt, že starostka odmítla dál ubytovávat dobrovolníky ve sportovní hale. Jenže podle Otáhalové s nimi byly problémy, proto tak učinila. „Halu jsme zřídili jako ubytování pro ty, kteří přišli o střechu nad hlavou. Máme jich tu strašně moc, 66 lidí. Asi týden trvalo, než si našli jiné ubytování. Mezitím se nám tam ale nastěhovali úplně bez dovolení dobrovolníci,“ vysvětluje.

Jsme na pokraji sil

Starostka dále uvedla, že dobrovolníci přivezli hromadu materiálu, který poté dali do haly a zaplnili tak asi půlku místa. Z textilního materiálu prý začaly lézt štěnice, načež Otáhalová uvedla, ať si to odvezou zpět a že by bylo lepší, kdyby se příště zeptali, co skutečně potřebují. „Ještě na mě byli sprostí,” dodala a pod tlakem povinností prý později přestala situaci v hale řešit.

Jenže nyní je hala zčásti zničená a i v okolí je nesnesitelný nepořádek. „Máme tam rozbité záchody a sprchy. Lidé dělají v noci hrozný hluk, místní z okolí kvůli tomu nemohou spát. Paní správcová je už na pokraji sil, museli jsme tam zřídit noční služby. V neděli nám tam jeden opilý dobrovolník zdemoloval tělocvičnu a házel kladivem. Museli zasahovat policisté. Vymklo se mi to z rukou,” nechala se slyšet s obavami Otáhalová.

Kolem haly to prý vypadá, jako kdyby tam vybuchla bomba. „Takhle by to nešlo,” uzavírá. Výhrůžky smrtí nyní řeší policie a i podle jihomoravského hejtmana Jana Grolicha je celá situace špatná a tohle by se dít nemělo.

Související články

Další články