Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Starosta Rotterdamu poslal v tomhle videu nepřizpůsobivé muslimy ke všem čertům: On sám je ale také muslim!

Zdroj: YouTube

Ne všichni jsou stejní, ale všichni mají stejnou odpovědnost. Tímto heslem se řídí i starosta holandského města Rotterdam, který minulou středu vystoupil v televizi, kde komentoval vyvraždění redakce časopisu Charlie Hebdo

Ahmed Aboutaleb (55) je první imigrantský starosta v Holandsku.

Do této země přišel v patnácti letech z Maroka a je to syn Imáma.

Ahmed Aboutaleb je muslim.

"Pokud nejste schopni akceptovat humoristy, kteří si dělají noviny, tak bych rád řekl, abyste táhli do p*dele," zaznívá z jeho úst. Jenže to není vše a ve videu ten zbytek bohužel není. "Zmizte z Holandska, pokud si tady nedokážete najít místo. Muslimové, kteří nemají rádi svobodu, ať si sbalí svých pět švestek a odejdou."

Bývalý novinář a nyní politik, který je ve vedení města od roku 2008, má zájem na tom, aby obě kultury žily vedle sebe pokojně, ale právě proto vyzývá ty muslimy, kteří už mají dost útlaků od radikálů, aby přestali mlčet, vyšli do ulic a dali tak najevo nesouhlas s pařížskými útoky.

Starosta se netají tím, že má v Holandsku, kde žije velká část muslimů, poměrně jasný názor Přistěhovalci by se podle něj měli přestat vidět jako oběti a hledět na to, aby se urychleně v zemi integrovali, jinak se mohou vrátit zpět.

Není divu, že z Aboutaleba je teď něco jako osvícenecký hrdina s jasným hlasem a vzkazem.

Související články

Další články