Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Staroměstské náměstí už zdobí mohutný smrk ze Semil, je vysoký 22 metrů

Zdroj: Trhy Praha/Prague Markets
vánoční strom
Na Staroměstském náměstí stojí od brzkého rána mohutný vánoční strom, který do pražské metropole doputoval ze Semil v Libereckém kraji. Stěhování vánočního stromu proběhlo na dvě etapy.

První započala, když ho v neděli ho dělníci v Semilech pokáceli a poté převezli do Milovic.Následoval převoz do centra Prahy. Dopoledne dělníci začnou s jeho zdobením. V sobotu ho pak slavnostně rozsvítí pražský primátor Zdeněk Hřib.

Převoz se neobešel bez komplikací. První se objevily už v Semilech, kde musela policie zastavit dopravu kvůli průjezdu přes kruhový objezd. Následně během výjezdu na Malou Skálu museli v zúžení silnice asistenti dokonce ohnout dopravní značku, která zatarasila cestu.

Smrk ztepilý ze Semil měří po ukotvení 22 metrů. Do Prahy ho přivezl americký tahač s celkovou délkou 29 metrů a šířkou 5,5 metru. Usazení smrku do kotevní jímky se podařilo rychle, na první pokus byl strom posazen rovně. Akci přihlíželi policisté a hasiči.

Mohlo by vás zajímat

Další články