Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Staromák zdobí strom vysoký 17 metrů: Tradiční rozsvěcení neproběhne, proč?

Staromák zdobí strom vysoký 17 metrů: Tradiční rozsvěcení neproběhne, proč?
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
vánoce
Kvůli koronaviru se musela většina vánočních zvyků a tradic odsunout. Ale i letos, v tak těžké a nepřejícné době, se na Staroměstském náměstí objevil obrovský smrk ztepilý. Ke stromu se váže dlouhá a dojemná historie spojená s manželským párem.

Před 40 lety šli manželé Roman a Martina Veselí do lesa na houby. Při návratu procházeli kolem železniční tratě, kde naše semeno smrku ztepilého, které tam pravděpodobně přivál vítr z blízkého lesa. "Šli jsme z hub, našli jsme semenáček, tak jsme ho zasadili," vzpomínal pro Blesk Roman.

Dojemné rozloučení

A smrček rostl dlouhých 40 let. Letos jej manželé přihlásili do soutěže o strom pro Staroměstské náměstí, protože by mohl nadělat velkou neplechu. 17metrový strom by totiž během silného větru mohl klidně spadnout přímo na silnici. Manželskému páru se podařilo zvítězit a v neděli se se stromkem rozloučili. "Člověk si uvědomí, jak ten život utekl," dojala se Martina.

Na Staroměstské náměstí v Praze stromek postavili ještě tentýž den. Teď se bude muset ozdobit, letos v barvách trikolory. Že vás trápí zamotaná světýlka na vašem stromečku? Zkuste si představit šestikilometrový řetěz se světélky a 300 ozdob. Hned se ten váš bude zdobit snáz!

Bez slavnostního rozsvěcení

Co však koronavirus narušil, je tradiční slavnostní rozsvěcení, kdy se každý rok chodí lidé dívat, jaký krasavec bude Staromák zdobit. "Bude to elektronickou formou, videem, které se objeví na sociálních sítích. Vzhledem k bezpečnosti nebudeme říkat přesný čas. Bude to během prvního adventního víkendu, zřejmě v noci," uvedl šéf Technologie hl. města Prahy Tomáš Jílek.

Související články

Další články