Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Stáří není pro sraby: Legendární Emerson Fittipaldi nahrál čtenářům eXtra.cz vzkaz

Už dnes uvede Prima televizní premiéru filmu Stáří není pro sraby s hvězdným hereckým obsazením v hlavních rolích. V novém snímku se pod režisérskou taktovkou Tomáše Magnuska sešla i další herecká esa – Jaroslava Obermaierová, Lilian Malkina, legenda Emerson Fittipaldi, Ladislav Frej a také Eva Burešová či Natálie Grossová. Na natáčení se sešly i tři generace rodu Dejdarů – otec Vlastimil, Martin Dejdar a jeho syn Matěj. Legenda formule 1 natočila pro eXtra.cz unikátní zdravici.

Parta důchodců si vyrazí splnit své sny na výlet a zavzpomíná na svá mladá léta brigádničení v obecních lázních. Kňoura (Jiří Krampol), Josefa (Rudolf Hrušínský ml.), Janatu (Luděk Sobota), Kačera (Jan Přeučil) a vnuka Tomáše (Robert Cejnar) čeká výlet, který jim na dlouho zůstane v paměti. Let vrtulníkem, spaní pod širákem, večeře v nóbl restauraci, závod s pilotem formule 1, ale i zábava na kolotoči…

Režiséra Magnuska v průběhu natáčení zlobil Luděk Sobota. Jeho postava dost často pije pivo, což si Luděk pochvaloval a zjevně si tuto roli i dost užíval. Nicméně všeho moc škodí… „Luděk chtěl pořád pít pivo. Došlo to až tak daleko, že jsem majitele místní restaurace přemluvil, ať Luďkovi místo piva podává Pito. No a Luděk se toho Pita v domnění, že jde o pivo, přepil tak, že mu bylo špatně,“ prozradil v tiskové zprávě Tomáš Magnusek.

Přeučil ve vrtulníku

„Film Stáří není pro sraby pana režiséra Tomáše Magnuska vznikal v příjemné atmosféře a náladou připomíná staré francouzské komedie. Se svými hereckými kolegy z tohoto filmu se známe roky, jsme kamarádi. Moje postava si přála proletět se vrtulníkem, postava Rudy Hrušínského zase tankem, Jirky Krampola projet se ferrari a ta Luďka Soboty navštívit nevěstinec. Film je plný vlídného a laskavého humoru, který diváky v dnešní době dozajista potěší. Poštěstilo se mi proletět se vrtulníkem. Moc jsem si to užíval. Několik hodin jsme se vznášeli nad Plzeňským krajem. V minulosti jsem už točil několik filmů, v nichž jsem lítal v helikoptéře, ale i tak to teď byl nezapomenutelný zážitek,“ říká Jan Přeučil, herec, dabér a kantor.

Náhlé úmrtí Karla Gotta

Postavu, kterou ve filmu ztvárnil Ladislav Frej, měl původně hrát Karel Gott. Zemřel ale bohužel dříve, než se začalo natáčet. Roli měl následně zaujmout Josef Laufer, ale jemu to znemožnily vážné zdravotní potíže.

„Karla Gotta jsme se scénářem oslovili, ale nikdy se nekonalo žádné setkání. Krampol to s ním řešil, setkali se, poslali mu scénář, ale pak už to mělo průběh, jaký mělo, takže jsme nikdy nepodepsali smlouvu. Pak přijal roli Josef Laufer, vysvětlili jsme mu všechno, ale pak bohužel upadl do bezvědomí a je v něm dodnes. Takže to nakonec do třetice všeho dobrého hraje Láďa Frej a je v tom moc dobrý,“ uvedl Magnusek.

Legendární závodník F1

Ve filmu se objevil i proslulý dvojnásobný mistr světa formule 1 Emerson Fittipaldi. Zahrál si sám sebe a měl pouhý jeden natáčecí den. Ve filmu je totiž jeden fór: Po ulici jde Jiří Krampol, kolem něj rychle projede auto a on řekne: „Jak to jezdíš, ty hovado?! Si myslíš, že seš Fittipaldi, nebo co?“ Otevřou se dveře a z vozu vystoupí reálný Fittipaldi.

„Můj sen se změnil v realitu, vždycky jsem se chtěl potkat s Fittipaldim. Kecali jsme a já se utvrdil v tom, že je to úplně normální chlapík. Tak už to u lidí, co něco umí, bývá…,“ prozradil v tiskové zprávě herec Jiří Krampol. A nezapomene se pochlubit nápadem, o který obohatil tento film: „A když s ním tak jedu tím autem, povídám mu: ‚Ty Fittipaldi, máš ty vůbec ještě řidičák?‘ Režisérovi se ta moje hláška tak líbila, že ji ve filmu nechal. Tedy alespoň myslím…“

Film Stáří není pro sraby se kvůli covidu do kin nedostal, jeho premiéra bude 30. ledna ve 20.15 na Primě.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy