Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

Staří a neklidní! Podívejte se na soutěž kulturistů v důchodu!

Soutěže se zúčastnila i řada ženských kulturistek.
+ Další 2 fotografie

Jsou sice dost staří na to, aby mohli být vašimi babičkami či dědečky, už pěkných pár let pobírají důchod, ovšem jejich postavy by jim mohl závidět kdejaký mladík.

Přibližně tři sta takových seniorů-kulturistů nedávno vyrazilo na Floridu, aby se zúčastnili soutěže NPC Southern States Championships. A když se svlékli do plavek, bylo na co se dívat.

Senioři se utkali v celkem třech kategoriích: 50−60 let, 60−70 let a nad 70 let. „Vždycky jsem si přál soutěžit a vyhrávat. V roce 1980 jsem byl poměrně úspěšný kulturista a rozhodl jsem se, že budu s posilováním pokračovat i v důchodu,“ uvedl pětasedmdesátiletý Carl Cone, vítěz poslední zmíněné kategorie.

Vysloužilý úředník chodí třikrát týdně do tělocvičny v Youfit Health Club v Hollywoodu. „Kdybych vám to neřekl, napadlo by vás, že mám kardiostimulátor?“ směje se Carl a dodává: „Doufám, že mé úspěchy budou motivací pro další důchodce, aby jen neseděli doma a začali se sebou něco dělat.“

„Můžete buď celý den popíjet kávu, luštit křížovky a čekat na smrt, nebo si říct ‚tohle není nic pro mě‘ a raději makat na svém těle a zdraví,“ přizvukuje sedmasedmdesátiletý Jim Shaffer, který pracuje na částečný úvazek jako osobní trenér seniorů. Jeden z nejstarších účastníků soutěže cvičí pětkrát týdně a podle svých vlastních slov se cítí skvěle. „Stáří se mě zatím nedotýká,“ prohlásil.

Mohlo by vás zajímat

Další články