Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

StarDance v troskách: Po Kostkové zřejmě míří do karantény 5 tanečních párů

Herec Jan Cina opět nadchl.
Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Další 2 fotografie
Covid-19

To, čeho jsme se nejvíc báli, je tady. Kvůli pandemii si nezatančí v sobotu rovnou pět párů. Moderátorka Tereza Kostková (45) měla pozitivní test na covid a do karantény tak museli nastoupit všichni neočkovaní účinkující.

Neočkovaní musí do karantény

Tereza Kostková je pozitivní na koronavirus, proto ji v sobotním díle hvězdného StarDance určitě neuvidíme. Moderátorčino onemocnění ale zkomplikovalo průběh show i pro další účinkující. Hlavně tedy pro ty, kteří se ještě nestihli naočkovat. Ti musí do karantény.

"Mám ráda originální, neběžné příspěvky, ale až tak to snad ani být nemuselo... moji milí sledovatelé, přatelé, kolegové, asi si pocity v takovéhle situaci umíme vzájemně dobře představit. Ač jsem udělala úplně vše, co jsem pro bezpečný provoz učinit mohla, nemoc se mi nevyhnula, ale cítím lehčí průběh, tak snad to nebudu muset dementovat, a bude tomu tak i další dny," potvrdila oblíbená moderátorka onemocnění koronavirem na svých sociálních sítích. Jak doplnila, myslí na všechny, kterým covid zasáhl do plánů a do práce.

"Mrzí mě zrušené divadlo, ať už měl dotyčný stát na jevišti a pracovat, nebo se dívat z hlediště a radovat se, a třeba i přijel zdaleka, mrzí mě, kamarádi, i jiná, třeba taneční omezení... kurýruji se poctivě v naději, že brzy si společný čas v divadle, v rozhlase i na parketu StarDance nahradíme a naplníme. S přáním pevného zdraví a vnitřní síly Tereza," uvedla na Instagramu.

Jak to v sobotu dopadne?

Právě kvůli Terezinu pozitivnímu výsledku míří na testy všichni účinkující. Ti z nich, kteří nejsou očkovaní, si ale navíc zřejmě nezatančí v sobotním programu. Podle Seznam Zpráv by mělo do karantény zamířit hned pět párů. Diváků se karanténa naštěstí netýká, protože během vysílání s nimi byl kontakt minimální. Všichni diváci byli navíc testovaní. Tereza Kostková se nakazila, přestože podle svých slov dělala vše pro to, aby se chránila. Známá moderátorka je navíc proti covidu očkovaná.

"Tým pořadu aktuálně pomáhá zajistit PCR testy všech, kteří byli v sobotu na place. Podle výsledků testů budeme následně pracovat na scénáři sobotního večera, pro nějž v tuto chvíli existuje více verzí, včetně té se zapojením jen těch tanečníků, kteří nebudou muset do povinné karantény. Jsme připraveni operativně reagovat na to, co je bezpečné a co je možné," sdělila mluvčí České televize Karolína Blinková.

Pracuje se s různými verzemi

"Natáčení pořadu StarDance probíhá podle aktuálně platných pravidel pro výrobu audiovizuálního díla a podléhá přísným opatřením a všem nařízením. Jedná se o uzavřené natáčení, kdy dopředu známe totožnost všech účinkujících v publiku, včetně jejich konkrétního usazení ve studiu. Respirátory jsou povinné ve všech prostorách s výjimkou času natáčení. Nad rámec všech opatření musí mít štáb, účinkující i všichni diváci negativní test na covid, a to i když jsou očkováni či prodělali nemoc," doplnila Blinková.

Související články

Další články