Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Tančete jako ve StarDance! eXtra.cz spouští rychloškolu tance s Honzou Onderem a Natálií Otáhalovou

+ Dalších 5 fotografií

Přichází nová řada StarDance. Taneční pár Jan Onder a Natálie Otáhalová si ve spolupráci s eXtra.cz připravili desetidílný kurz, po jehož absolvování budete na parketu zářit jako profíci. Začínáme - stejně jako účastníci samotné StarDance - erotikou nabitým tancem sambou!

Redakce eXtra.cz vám představuje nový desetidílný seriál školy tance, exkluzivně s hvězdami StarDance Janem Onderem a Natálií Otáhalovou. Vzhledem k zahájení 11. řady Stardance nabízíme výuku společenských tanců snadno a rychle.

Natálie Otáhalová se v minulé řadě taneční show probojovala až do finále s hercem Matoušem Rumlem a je desetinásobnou mistryní České republiky v latinsko-amerických i standardních tancích. Jan Onder je dvojnásobný vítěz StarDance, jehož je i choreografem a moderátorem. Vítejte v naší Extra rychlé škole tance!

Začínáme sambou!

Probíranou látkou prvního dílu našeho rychlokurzu je samba, latinsko-americký tanec z Brazílie. Samba představuje karnevalový život a je velmi živočišná. Pro tanec je charakteristický sambový pohup a práce s tělem v oblasti pánve. Rychlé změny krokových variací jsou důsledkem hudební rozmanitosti. Samba je totiž polyrytmická, tzn. v hudbě probíhá několik rytmizací zároveň. V sambě našlapujeme přes špičku, stlačujeme a napínáme kotník a koleno a tím vytváříme zmiňovaný sambový pohup.

Tančete jako ve StarDance! Speciální škola tance s eXtra.cz

StarDance! Fenomenální taneční soutěž, která Česko baví už jedenáctým rokem! Redakce eXtra.cz připravila ve spolupráci s předními hvězdami StarDance - tanečníky Janem Onderem a Natálií Otáhalovou - speciální projekt: Extrarychlou školu tance, díky níž se základy nejslavnějších tanců můžete naučit i vy!

Honza s Natálkou vám prostřednictvím názorných videí ukážou, jak na jednotlivé tance, které vídáte každou sobotu na televizních obrazovkách. A to vše během pár minut! Vrhněte se s eXtra.cz do tance, je to vášeň i posedlost zároveň.

1. díl: Samba, žhavý latinskoamerický tanec plný živočišné erotiky

Tento brazilský tanec by měl vyvolávat erotické napětí mezi mužem a ženou, která by měla být tou výraznější z páru. Rozlišujeme sambu společenskou, v páru, která se dnes běžně tančí na plesech a vyučuje se v tanečních kurzech, a sambu karnevalovou, kterou můžeme vídat na záznamech z karnevalu v Riu.

Tento druh samby tančí většinou pouze ženy a po celé Brazílii jsou tisíce škol, které celý rok nacvičují na pověstný Sambodron. Oba druhy samby však samozřejmě pocházejí ze stejného základu. Rytmus, slunce, živočišnost a radost z pohybu jsou typickým znakem pro tento pozoruhodný tanec. Naučte se nyní sambu i vy! Na "zmáknutí" základních kroků vám postačí dvě minuty, ostatně uvidíte sami ve videu!

Související články

Další články