Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Stanislav Gross se smiřuje s bohem a omlouvá se veřejnosti: Je to snad znamení, že vzdal boj o svůj život?

Stanislav Gross se smiřuje s bohem.
Zdroj: Profimedia.cz

Konec veškeré snahy a finální smíření s osudem? Tak by se dal popsat rozhovor Stanislava Grosse pro Českou televizi, kde vystupuje v dokumentu nazvaném Premiéři. S ochrnutou rukou, těžce nemocen se smrtelnou diagnózou a špatně artikulující.

Není to tak dlouho, co česká média přišla s informací, že bývalý premiér a tehdejší nejoblíbenější politik trpí smrtelnou chorobou a jeho stav se nápadně zhoršuje. Ochrnula mu levá ruka a dokonce už i špatně artikuluje.

To se projevilo včera během vysílání pořadu 168 hodin, kde byly zveřejněny ukázky z chystaného dokumentu Premiéři a Stanislav Gross (44) evidentně očekává svůj brzký konec. Dokonce přijal dle svých slov Krista, takže se ve finále usmiřuje s bohem.

Požádal o odpuštění nejen svoji duši, ale i veřejnost, jíž zatajoval, jak přišel k velkému majetku a způsobil tak jeden z největších skandálů na politické scéně. Bývalý mašinfíra se tehdy totiž raketově vyhoupl až do premiérského křesla, v pouhých čtyřiatřiceti letech stanul v čele země a zdálo se, že jeho pozici nic neohrozí.

Zdali uzavřel smlouvu s ďáblem a ten si teď bere svou odměnu, to ví jen on. Gross ale svůj zdravotní stav zlehčuje a křísí v sobě ještě poslední naději, protože ta umírá poslední. „Životních zlomů moc neplánuju. Hlavně bych rád, aby ten konečný křížek byl co nejdál,“ svěřil se v rozhovoru a nutno dodat, že k tomu muži, kterého jsme znali, měl hodně daleko.

Gross vypadá opravdu velmi nemocně a všiml by si toho i ten, kdo má na jednom oku deset dioptrií a na druhém šedý zákal, jeden by i řekl, že je i po mrtvici. Ať je to, jak chce, ať už má za sebou cokoliv a udělal jisté chyby, pohled na něj je neuvěřitelně smutný. A to si ani nedovedeme představit, jak to prožívá jeho žena Šárka, která, řekněme si to otevřeně, mohla manžela dávno opustit, aby nebyla součástí jeho ostudy, protože i tak jsou vám peníze k ničemu, když jste nuceni chodit kanálem.

V dobrém i ve zlém. A tady to bude za chvíli hodně zlé.

Související články

Další články