Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Stanislav Gross by slavil 52 let: Natálka mu poslala dojemný vzkaz do nebe

Stanislav Gross by slavil 52 let: Natálka mu poslala dojemný vzkaz do nebe
Zdroj: Profimedia.cz/Se souhlasem Denisy Grossové
+ Dalších 6 fotografií
VÝROČÍ NAROZENÍ

Historicky nejmladší premiér České republiky Stanislav Gross by oslavil 52. narozeniny. Jenže osud tomu chtěl jinak a oblíbený politik odešel na druhý břeh ve svých 45 letech. Ochromila ho amyotrofická laterální skleróza, na kterou bohužel dosud neexistuje lék. Gross za sebou zanechal manželku a dvě dcery, které se se smrtí milovaného manžela a táty vyrovnávaly velmi těžko

Politik Stanislav Gross vystudoval obor s maturitou, pak odešel na povinnou vojenskou službu a v jednadvaceti letech se začal angažovat v politice. Byl ambiciózní, ale také inteligentní a svědomitý, což byly velmi dobré předpoklady pro to, čeho chtěl jednou v politice dosáhnout.

Stanislav Gross v politice

Vstoupil k Mladým sociálním demokratům a poté, co ukázal své skvělé komunikační dovednosti, byl zvolen na post předsedy strany. V politice působil patnáct let a za tu dobu toho stihl opravdu hodně.

Byl poslancem, místopředsedou Poslanecké sněmovny, ministrem vnitra i nejmladším premiérem České republiky. Byl u lidí i velmi oblíbený, což se v politice tak často nestává. Alespoň do té doby, než vypukly jeho kauzy kolem rychle rostoucího majetku.

Začalo to luxusním bytem v Praze. Podle dostupných informací totiž neměl tehdy tak vysoké platové ohodnocení na to, aby si mohl koupit byt, který byl tenkrát dražší než čtyři miliony korun.

Údajně mu na něj měl půjčit strýček Vik, ale potom se ukázalo, že ten nedisponoval absolutně žádným majetkem, a tak byla na světě pořádná kauza.

„Ten původ (peněz) je tak křišťálově čistý, že ani křišťál křišťálově čistější být nemůže,“ prohlásil pak legendární větu Gross, který kvůli aféře odstoupil z funkce premiéra a odešel z politického dění.

Poté, co odešel z politiky, začal studovat práva, jenže ani to ho před dalšími skandály neochránilo. Nakoupil totiž akcie, na kterých vydělal hromadu milionů, a za půl roku je prodal za pětkrát vyšší částku. Zajímavé byly i firmy, které tento obchod umožnily. Celou kauzou se začala zabývat i protikorupční policie, případ se ale nakonec odložil.

Gross měl ALS

Bývalý premiér však trpěl nevyléčitelnou nemocí ALS, které podlehl na jaře roku 2015. Zanechal po sobě manželku Šárku a dvě dcery – Denisu (23) a Natálii (19).

Denisa Grossová je nyní skvělou stepařkou, věnuje se zpěvu i tanci a často se objevuje na divadelních prknech. Se svým bývalým snoubencem Robinem Puškášem nazpívala duet Something Stupid, po dvou letech se ale rozešli a Denisa má nyní novou lásku, kterou je Dominik Jandus, tanečník a choreograf v muzikálu Čarodějka.

Mladší Natálie Grossová chodí s operním pěvcem Danielem Matouškem. Natálie působila hlavně jako muzikálová zpěvačka, nyní by se ale ráda dala na sólovou dráhu a vydala své první album. Natálka svému tátovi při příležitosti jeho nedožitých narazenin poslala dojemný vzkaz do nebe: "Ten nejlepší tatínek by měl dneska narozeniny. Tati, ani nevíš, jak mi chybí ta tvoje happy nálada. Ať si každý říká, co chce, ale ty jsi byl ten nejlepší chlap! Posílám ti tam nahoru pořádnou pusu."

Smutný pohled na Martina Kociána. Tohle s ním udělalo dvacet let na drogách

Související články

Další články

Nejnovější kauzy