Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Stále single? Těmto chybám při focení na seznamky se radši vyvarujte

Single muži na seznamkách prochází s přicházejícím Valentýnem těžkým obdobím – všude okolo zamilované páry, a jim se najít svou polovičku stále nedaří. Jedním z důvodů neúspěchu může být nevhodná fotka na online seznamce. Ne vždy se na nich totiž pánové umějí zachytit tak, aby ze sebe ukázali to nejlepší. Přitom k dokonalé fotce pro randění často stačí upravit jen pár detailů. 

Fotka z podhledu, neupravený obličej nebo špinavé boty? To vše jsou podle stylistky Ketrin Kostolecké (@ketrinkostolecka) a fotografky Táni Kadlecové (@tani0ka) hříchy, které přispívají k neúspěchům mužů na seznamovacích aplikacích. Obě se již řadu let věnují focení a stylizaci online profilů, spolupracují se známými značkami a umělci. Aby poradili single lidem, jak zaujmout na seznamkách, spojily síly s Burger Kingem. Ačkoli se to nezdá, tento fastfoodový řetězec o tom ví své.

„Lidi nehledí jenom na vaše celkové kvality, ale taky na způsob, jakým je vůči okolí prezentujete. Může to srovnání znít neobvykle, ale koukněme se třeba na fastfoodové řetězce, jak prezentují své burgery, když usilují o přízeň zákazníků. Například Burger King říká, že to nejlepší se skrývá uvnitř jeho burgerů. Když se podíváte na jejich fotky, zdůrazňuje na nich přednosti, zkrátka to, čeho si má člověk všimnout na první pohled. Při pohledu na tyhle fotky prostě chcete ‚swajpnout doprava‘. Na seznamkách je to stejné,“ říká Ketrin Kostolecká.

Chcete zaujmout zevnějškem? Tak se o něj starejte!

Self-care není nic nového. Mnoho mužů ji ale bere na lehkou váhu a péči o sebe zanedbávají. „Není nic horšího než neupravené nehty nebo srostlé obočí,“ vyjmenovává Táňa Kadlecová základní chyby, kterých se muži na fotkách dopouští.Hydratace obličeje zabere maximálně pár minut denně, obličej bez vrásek vám za to ale bude ještě roky děkovat,“ doplňuje Ketrin Kostolecká. „A když už jsme u obličeje, normalizujme už konečně balzám na rty pro muže. Suché a popraskané rty vypadají hrozně a rozhodně nejsou pozvánkou k líbání,“ dodává.

V minimalismu je krása

Po obličeji přichází na řadu oblečení. Není potřeba hodiny hloubat před šatníkem. Stačí si obléct barvenou kombinaci, která spolu příjemně ladí. A právě zde se vyplatí držet se pravidla „méně je někdy více“. To potvrzuje i Táňa, podle níž je minimalismus nejjistější cestou, protože rušivé elementy mohou jednoduše pokazit dojem z celé fotky. „Když opět použiji srovnání fotek Burger Kingu, tak při výběru burgeru nás také zajímá hlavně samotný produkt, ne záplava jiných příloh,“ doplňuje Ketrin.

„Někdy stačí modré džíny a bílé tričko, samozřejmě řádně vyprané bílým pracím práškem, vyfocené u cihlové zdi nebo pěkného historického domu, které jsou v Česku opravdu na každém rohu. Alternativou je také jeden barevný doplněk, který jednoduchý outfit skvěle doplní,“ uvádí Táňa příklad vhodně vybraného outfitu.

Boty dělají člověka

Speciální pozornost by ale měli muži věnovat i výběru bot. Ať už preferuje martensky, nebo se považuje za sneakerheada, zásadní je péče o obuv. „Šaty dělají člověka a u bot to platí dvojnásob. Čistá obuv je jedna z prvních věcí, které si na vás protějšek všimne, radí Ketrin. „Proto si před focením nebo samotným rande nezapomeňte vzít hadřík a boty alespoň pořádně opucovat. Zabere to pár minut.“

Zaměřte se na úhly a vzdálenost objektivu

Fotka z podhledu, na které má člověk trojitou bradu, hezky dokládá, proč je důležité dbát na správně zvolený úhel focení. „U každé fotky se zamyslete, co jsou vaše přednosti. Máte hezké oči? Vypadáte z jednoho profilu výrazně lépe? Zdůrazněte to i na fotografii, říká Táňa. Stejným způsobem je potřeba přemýšlet i o vzdálenosti od objektivu.

Přes co naopak vůbec nejede vlak, je umělé vylepšování nebo jiná výrazná editace fotky. „Každý máme něco v sobě a není třeba se nechat oblbovat insta-modelkami a modely,“ upozorňuje Táňa.

Super vychytávka, která vytvoří cool a dobře vypadající fotku nutnosti jakýchkoli editací, je změna přiblížení v telefonu na hodnotu 0,5. Takzvaná „nulapětka“ prodlouží postavu a pozadí a ozvláštní jinak obyčejnou fotku.

Ketrin i Táňa se ale shodují, že fotografie na seznamkách pouze zdůrazňují již přítomné kvality, stejně jako Burger King dokáže fotkami zvýraznit přednosti svých burgerů. Proto je podle nich zásadní fotky stavět na autentickém základu a pomocí fotek zviditelnit to nejlepší, co člověk (anebo burger) nabízí.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy