Ženské tělo se mění a probouzejí se různé hormony, které výrazně ovlivňují fyzickou krásu i psychickou pohodu dané bytosti. Při menstruaci se v těle zvyšuje hladina hormonů a dochází ke stimulaci mazových žláz. Nadměrná produkce tělesného mazu pak uzavírá póry, kde se množí bakterie a vzniká nepříjemné akné.

Vědci tvrdí, že příchod první menstruace souvisí s obezitou a také s nadměrnou konzumací masa. Neplatí to u každého jedince, ale statistiky to dokládají. Nicméně v extrémních případech mohou mít Češky menstruaci už v devíti a dokonce i v osmi letech.

Sotva se tyto děti vzpamatují z toho, že krvácejí, začne je trápit akné. Jedna věc je nutnost začít používat ženské hygienické potřeby, druhá věc je mít na obličeji pupínky a vypadat před kámoškami nezdravě.

Tyto dívky by pak nejraději zalezly pod deku a nevycházely vůbec ven. Přitom řešení existuje, jen s nimi musí někdo mluvit. Pravidelná péče o citlivou pleť je základem při boji s akné. Čím dříve se dívka naučí, jak se má o svou tvář starat, tím lépe.

Pleť je důležité pravidelně umývat vlažnou vodou. Pokud hodně trpí, je dobré tváři čas od času dopřát jemný peeling. Pak už je prostor pro pleťový krém.

V tuto chvíli čeká dívku další volba. Jaký krém si vybrat? Na trhu je jich dost, ale ne každý skutečně pomáhá proti akné.

Navíc umí zklidnit i pokožku, kterou rozdráždil make-up či špatné odstranění dalších líčidel. Ideální je používat make-up pro aknózní pleť, který obsahuje antibakteriální složky.

_____________­________________________­________________________­________________________­_____________

Skinoren krém – LÉČÍ AKNÉ I V LÉTĚ

Skinoren řeší hlavní příčiny akné. Působí proti bakterii, která je jedním z klíčových činitelů vzniku akné. Potlačuje proces rohovatění buněk pokožky, které ucpávají póry, je antibakteriální a protizánětlivý. Skinoren krém se nanáší na postižená místa kůže dvakrát denně a jemně se vetře. Obvyklá doba léčby k dosažení zlepšení akné jsou 4 týdny. Pro dosažení maximálního účinku je třeba Skinoren® krém používat pravidelně po dobu více měsíců, potom působí ve formě udržovací léčby. Je vhodný od 12 let věku. Pro více informací o produktu navštivte www.skinoren.cz

Čtěte pečlivě příbalovou informaci!

Skinoren krém je lék k vnějšímu použití, obsahuje léčivou látku kyselinu azelaovou. L.CZ.MKT.CC.07­.2015.0378