Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Štaidl napsal Shimimu smsku o Ivetě! Co v ní bylo a proč to Rychtáře srazí na kolena?

Podle Rychtáře Šimek neměl právo vydat Ivetino posmrtné album.
Zdroj: herminapress.cz

Když se v médiích objevila informace o tom, že se chystá vydání nového singlu Ivety Bartošové (48) Chci s tebou vzlétnout a následně připravované album Iveta naposledy, rozzuřil se Josef Rychtář do běla. Začaly dohady ohledně autorských práv. Rychtář tvrdil, že autor Jarek Šimek, známý jako Shimi, nedostal od Ivety souhlas jako od výkonného umělce a že navíc píseň chtěla předělat. To ale nečekal, že Shimiho podpoří bývalý dlouholetý partner zpěvačky Ladislav Štaidl (69).

Rychtář se na Šimkův projekt pořádně obořil a oháněl se tím, že má umělec počkat na výsledek dědického řízení, jinak se obrátí na soud. „Připadá mi to, jako by na Ivetě chtěl vydělávat, je to nemravné,“ tvrdil vdovec. Zákonným zástupcem dědice Artura je ale Štaidl a ten vyjádřil Šimkovi svůj souhlas s projektem. „Máte mou podporu jako slušný člověk, který Ivetě nezištně pomáhal v době, kdy ji všichni zneužívali ve svůj prospěch,“ napsal mu Štaidl a podpořil i vydání alba. „Držím vám palce,“ dodal.

Jarek Šimek od začátku tvrdí, že na vydání desky získal veškerá práva přímo od Ivety. Přesto však dopředu avizoval, že hodlá vstoupit do jednání se Štaidlem a jeho synem Arturem, aby si spolu o cédéčku pohovořili. „Za podobná slova jsem panu Štaidlovi nesmírně vděčný. Vždy jsem si ho vážil jako hudebníka a jeho slova podpory mě těší o to víc poté, co se na veřejnosti objevily negativní názory jistého člověka, který mou práci zpochybňoval,“ řekl Šimek.

Rychtář tak bude muset pochopit, že do tohohle už nemá co strkat prsty.

Související články

Další články