Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Stáda divočáků zablokovala české dálnice: Hromadné nehody se neobešly bez zranění

doprava
V pondělí kolem půl 11 večer se srazilo několik aut na dálnici D10 ve směru od Mladé Boleslavi do Prahy. Vozidlo tam srazilo divočáka, zastavilo a za snížené viditelnosti následovala hromadná nehoda pěti aut a kamionu. Čtyři lidé utrpěli zranění. V tu samou dobu o několik minut později se stala hromadná nehoda po střetu se zvěří i na dálnici D11 u Poříčan.

Nehoda se stala na dálnici u obce Písková Lhota. Ve směru na Mladou Boleslav srazilo auto divočáka. Jenže ten v tu chvíli nebyl jediný, kdo přecházel nebezpečný úsek. V protisměru se s autem střetla další prasata a nehoda byla na světě. Ve tmě si blikajícího vozidla nevšimli další řidiči za ním a na místě se srazila další vozidla včetně kamionu.

„Ve směru na Mladou Boleslav bylo nalezeno jedno poškozené vozidlo po střetu se zvěří. V opačném směru se jedná o nehodu celkem pěti osobních vozidel a kamionu, která se střetla se zvěří i sama mezi sebou. Hasiči zajistili místo nehody, provedli protipožární opatření a zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem,“ uvedl serveru Novinky.cz velitel zásahu.

Naštěstí nikdo nebyl zraněn vážně, v péči záchranářů skončili 4 lidé. Dálnice na Prahu musela být na tři hodiny uzavřena. V opačném směru byla průjezdná jedním jízdním pruhem.

Podobná nehoda se stala o několik minut později na dálnici D11 u Poříčan. Tam se kvůli střetu s divočákem srazilo dalších pět aut.

Policie žádá svědky, kteří projížděli místem nehody u Mladé Boleslavi, tj. 7.10. kolem 22. hodiny, aby se ozvali mladoboleslavským policistům. Svědectví, která povedou k přesnému zjištění příčiny hromadné nehody, volejte na linku 158.

Mohlo by vás zajímat

Další články