Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Srovnání povinného ručení vám ušetří několik tisíc ročně

Srovnání povinného ručení vám ušetří několik tisíc ročně
Zdroj: shutterstock.com
Finance

Alespoň jednou ročně bychom si měli projít nabídky všech osmi pojišťoven na našem trhu, abychom zjistili nejlepší ceny a podmínky pro povinné ručení. Online porovnávač vám pomůže nejrychleji najít pojišťovnu, který vám bude nejlépe vyhovovat. Na co se zaměřit při výběru?

Srovnání všech osmi pojišťoven na trhu

Možná i vy platíte stále nesmyslně vysokou částku za povinné ručení Přitom vám stačí pár minut času, aby porovnávač vybral to nejlepší povinné ručení, které vám bude vyhovovat. Získáte tak nejnižší cenu pojištění vašeho vozidla, úsporu až několik tisíc ročně a zelenou kartu ihned na váš e-mail.

Porovnávač nabízí srovnání podmínek všech pojišťoven:

• Direct,

• ČSOB,

• Slavia,

• AXA,

• HP,

• Kooperativa,

• ČPP,

• Allianz.

Co máte v ceně povinného ručení

Lidé si často pletou povinné ručení s havarijním pojištěním. V rámci povinného ručení jste kryti proti škodě, kterou svým automobilem způsobíte někomu jinému. Toto povinné pojištění se vztahuje na situace, kdy dojde ke škodě na majetku, zdraví nebo na životě, na škodě mající povahu ušlého zisku a na náklad na právní zastoupení při uplatňování nároků z povinného ručení.

Jak vám povinné ručení pomůže v případě nehody

Když se stanete účastníky autonehody, potřebujete se rychle obrátit na asistenční službu. Ta je součástí povinného ručení, ale její rozsah si každá pojišťovna určuje sama. Kromě asistence, kdy vám po telefonu poradí, jak dál postupovat, se setkáte i s různou mírou servisních služeb. Díky nim vám například pojišťovna zajistí odtah vozidla do nejbližšího servisu, příjezd automechanika a opravu vozidla přímo na místě, zapůjčení náhradního auta, poskytnutí ubytování nebo úschovu nepojízdného vozidla. Rozsah těchto služeb záleží na vašich preferencích, které vůči pojišťovně máte.

Co povinné ručení nekryje

Většina pojišťoven nekryje situace, které si následně uvedeme. Pokud se do této situace dostanete, vaše pojišťovna vám zřejmě nijak nepomůže. Je to například tehdy, když řídíte pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných látek. Ani když způsobíte škodu nevhodným užíváním automobilu. Je to například tehdy, když je vůz přetížen nad jeho nosnost. Ani v případě, že vozidlo řídíte bez řidičského oprávnění nebo když vaše vozidlo nesplňuje normy ST.

Při výběru vhodné pojišťovny pro povinné ručení si dále můžete vybrat celou řadu připojištění. Nejčastěji si lidé pojišťují živelné pohromy, srážku se zvěří, pojištění čelního skla, krádež automobilu, úrazové pojištění a pojištění zavazadel. Záleží na preferencích každého z nás. Srovnávač pak pomůže rychle najít právě tu pojišťovnu nabízející nejlepší podmínky za nejlepší cenu.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy