Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Kobe Bryant koronavirus Čína Počasí

Nejnovější kauzy

Srovnání pašeraček: Tereza H. s devíti kily heroinu a Lucie T. s šesti kily kokainu

Zdroj: Facebook, Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
DROGY
Případ, kdy policisté zadrželi českou matku Lucii T. (33) v brazilské metropoli Sao Paulo, má další překvapení. Muži zákona v jejích suvenýrech v hotelovém pokoji nalezli šest kilogramů kokainu. Stačilo málo a Lucie mohla překonat v objemu drogy Terezu H. (23), kterou policisté zadrželi s devíti kilogramy heroinu a dnes si odpykává v pákistánské věznici svůj téměř devítiletý trest.

Brazilská protidrogová policie si posvítila na více organizovaných skupin. Konkrétně 11. září si muži zákona došli do hotelového pokoje i pro Češku Lucii T. (33), která do země vycestovala se svým dvouletým dítětem.

V replice obrazu Poslední večeře od Leonarda da Vinciho a šachovnici nalezli šest kilogramů kokainu, který měla Češka pašovat do Thajska. Policie ji zadržela a následně umístila do cely předběžného zadržení. Její dítě na český konzulát.

Soud v minulých dnech nakonec rozhodl o jejím osudu, a to, že žena bude v domácím vězení, aby se mohla o dceru starat. Doma na Bruntálsku na ni přitom čekají ještě syn (8) a starší dcera (11), o které se teď starají babička s dědou. Ačkoliv je Lucie T. v domácím vězení, ještě ji čeká několik výslechů. Není vyloučeno, že bude nakonec vydána do Česka.

Blonďatá pašeračka heroinu a bývalá prostitutka Tereza Hlůšková, známá také jako Tereza H., se narodila 5. 5.1996 v U­herském Hradišti. 10. ledna 2018 byla zadržena na mezinárodním letišti Allama Iqbal v pákistánském Láhaur. Snažila se propašovat 9 kg heroinu do Abú Zabí. Po 15 měsících ve vazbě, dne 20. března 2019, byla odsouzena na 8 let a 8 měsíců.

Související články

Další články