Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Veronika Kopřivová Horoskop Počasí Černobyl

Nejnovější kauzy

SROVNÁNÍ CEN svařáků a trdelníků: Víme, kde jsou nejlevnější a kde vás oškubou!

+ Dalších 49 fotografií
vánoční dobroty
V období Vánoc není nic lepšího než vyjít mezi lidi a porozhlédnout se po vánočních trzích. Sváteční atmosféra pak doslova vyzývá k ochutnání tradičních vánočních dobrot, jako je svařené víno a trdelník. eXtra.cz si pro vás připravilo porovnání cen těchto pochutin, které si na trzích nesmíte nechat ujít. Kde si pochutnáte za hubičku a kde se plácnete přes kapsu?

K Vánocům neodmyslitelně patří návštěvy vánočních trhů jak tuzemských, tak zahraničních. Ať už trhy navštívíte kdekoliv, bylo by téměř hříchem neochutnat alespoň jednu tradiční vánoční dobrotu. Mezi Čechy patří mezi ty nejoblíbenější svařák a trdelník, tento nápoj a tradiční pokrm naleznete téměř na každém trhu, a to hned v několika stáncích. Připravili jsme si pro vás srovnání cen těchto pochutin. Kam si můžete zajít s pár drobnými v kapse a kde budete potřebovat naditou peněženku?

Náměstí Míru

Na náměstí Míru naleznete stánek s teplými nápoji. Pokud nejste příznivci svařáku, můžete si zde dát na zahřátí například i griotku, grog, punč či horkou medovinu. Za dvě deci svařáku zde zaplatíte 45 korun. V dalším stánku si můžete pochutnat na trdelníku, a to hned v několika variantách. V každém případě vás ale vyjde na skvělých 50 korun.

Národní třída

Na Národní třídě si stejně jako na náměstí Míru můžete vychutnat téměř jakýkoliv teplý nápoj, svařené víno vás zde bude stát 50 korun.

Staroměstské náměstí

Na Staromáku můžete jako každý rok naleznout hned několik stánků se svařeným vínem a trdelníky. Svařák na Staromáku vás ve všech stáncích vyjde na 60 korun, u trdelníků se pak ceny liší. Za klasický trdelník zaplatíte 70 korun, pokud si ho chcete vylepšit o nutellu či čokoládu, připlatíte si dalších dvacet korun. Nejdražší trdelník, plný šlehačky, čokolády a popřípadě i ovoce, pak stojí 130 korun.

Václavské náměstí

Stejně jako na Staroměstském náměstí i na Václaváku si můžete svařené víno koupit za 60 korun. Tradiční trdelník si pak můžete vychutnat za příznivých 60 korun, a pokud si ho chcete vylepšit o čokoládu, bude vás to stát dalších 20 korun navíc.

Německé Řezno

Pokud si na vánoční trhy rádi zajedete i do zahraničí, na svařáku i trdelníku si můžete pochutnat v německém Řeznu. Svařené víno vás zde vyjde v přepočtu na necelých 75 korun, což je podobné jako v Praze. Zcela obyčejný trdelník v Německu ovšem stojí v přepočtu přes 100 korun, což je cena, za kterou si v Praze koupíte trdelník vylepšený třeba o čokoládu či šlehačku.

Vídeň

Ve Vídni už ceny šplhají trochu výš a za svařák zde zaplatíte v přepočtu okolo 100 korun. Svařák dostanete v hrnečku, na nějž musíte složit padesátikorunovou zálohu. Co se týká trdelníků, ty ve Vídni jen tak nenaleznete, nicméně pochutnat si můžete na jiných dobrotách.

Mohlo by vás zajímat

Další články