Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Srí Lankou otřásl SEDMÝ A OSMÝ VÝBUCH: Počet obětí stoupá, totožnost dvou atentátníků byla odhalena!

Srí Lankou otřásl SEDMÝ A OSMÝ VÝBUCH: Počet obětí stoupá, totožnost dvou atentátníků byla odhalena!
Zdroj: Twitter
+ Dalších 12 fotografií
útok
Šest koordinovaných útoků, které se během půl hodiny odehrály ve 3 kostelech a 3 hotelech na Srí Lance, si vyžádalo už nejméně 158 obětí. Jen o pár hodin později došlo k dalším dvěma výbuchům.

Už sedmá exploze během několika hodin otřásla Srí Lankou. Proběhla na předměstí Dehiwala u hlavního města Kolombo. Podle prvotních informací má jít o hotel a z místa jsou hlášeni dva mrtví. O osmém výbuchu zatím nejsou zveřejněny informace.

Sociálními sítěmi začala kolovat údajná jména atentátníků, z nichž jeden měl zaútočit na pětihvězdičkový hotel Shangri-La a druhý na kostel ve městě Batticaloa. Mělo jít o muže jménem Zahran Hashim a Abu Mohammed. S informací přišla televizní stanice CNN.

Srílanský premiér svolal bezpečností radu a ministr školství oznámil, že v pondělí a v úterý budou školy zavřené. K útokům se zatím nikdo nepřihlásil, proběhly ovšem v den, kdy si křesťané připomínají zmrtvýchvstání Ježíše, a tak se spekuluje o tom, že za nimi stojí džihádisté. Během posledního útoku zabil sebevražedný atentátník 3 policisty.

Policie oznámila, že zadržela sedm podezřelých. Na ostrově platí zákaz vycházení, vláda nechala zablokovat i sociální sítě. Ředitel agentury pro civilní letectví oznámil přerušení domácí letecké dopravy a sdělil, že na všech letištích byl vyhlášen nejvyšší stupeň pohotovosti. Hlavní město bude střežit 300 vojáků.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy