Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Srí Lanka dokáže, že je bezpečnou destinací: Víte, kolik Čechů tam letos vyrazí?

Zdroj: Facebook
+ Dalších 8 fotografií
Setkání s diplomatem
Srí Lanka je magický kout a na jejích krásách a přitažlivosti nic nezmění ani teroristé. Ostrov se z úderu poměrně rychle vzpamatoval. A nadšení turisté se vrací do míst, kde se klid mísí s dobrodružstvím.

Dne 21. dubna na Srí Lance utočili náboženští fanatici. Všechna zpravodajská média se věnovala situaci na ostrově. Po řádění islamistů zůstalo více než 260 mrtvých. Bylo ale jasné, že lidé na Srí Lance se nevzdají a budou bojovat za to, aby se na ostrov vrátil mír. A dnes už můžeme konstatovat, že se to povedlo. Na Srí Lance je klid a turisté se vrací. Veškerá letiště zůstala plně funkční a bezpečnostní a obranné složky během týdne po útocích eliminovaly všechny podezřelé jedince.

V úterý dne 28. května se v restauraci Sri Lankan Curry House, kterou najdete na pražských Vinohradech, uskutečnilo velice zajímavé setkání s velvyslancem Milanem Hovorkou. Ten všechny účastníky pozval na benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na pomoc rodinám obětí. Koncert se uskuteční 1. června uskuteční v pražském hotelu Hilton. Na akci vystoupí Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína pod vedením indického dirigenta Debashisho Chaudhuriho. Vstupné 700 korun půjde na pomoc Srí Lance.

Velvyslanec Hovorka na příjemném setkání hlavně mluvil o tom, že Srí Lanka chce znovu být bezpečnou destinací. "Víte, já jsem přesvědčen, že Srí Lanka tuto zkoušku zvládne. Věřím, že ostrov v současné situaci obstojí a tamější společnost dokáže žít i přes velkou rozmanitost v míru. Je to zájem celého ostrova," uvedl diplomat. Podle zástupců cestovních kanceláří se letos na Srí Lanku vydá cca 25 tisíc českých turistů, což je o 20 procent více než v loňském roce.

Pokud by chtěl někdo přispět na pomoc Srí Lance, Charita ČR zřídila speciální variabilní symbol č. 171 na účtu č. 55660022/0800, kam lze zaslat příspěvky a také si rezervovat lístky na sobotní benefiční koncert.

Související články

Další články