Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Srdíčka, chybíte nám: Klára vzpomíná na uhořelé brášky z Havířova a chce sestru (8) do péče

Srdíčka, chybíte nám: Klára vzpomíná na uhořelé brášky z Havířova a chce sestru (8) do péče
Zdroj: HZS Moravskoslezského kraje
+ Další 3 fotografie
sbírka
Pondělní tragédie v Havířově otřásla celou republikou. O život při požáru v činžovním domě přišli dva malí bráškové. Jejich osmiletá sestra Pavlínka přežila jen díky sousedovi, který vykopl dveře. Tu si teď do péče chce vzít její starší sestra Klára (19). Kromě toho teď pracuje na založení transparentního účtu, kam mohou rodině v nesnázích posílat lidé peníze.

Pondělní požár vypukl v bytě v městské části Šumbark. O život tam přišli dva chlapci. Jejich sestru Pavlínku se podařilo zachránit. Devatenáctiletá Klára, která přišla o dva malé brášky, se z tragédie stále vzpamatovává.

Moc nám chybíte

Na svém Facebooku promluvila dívka o tom, co ji v nejbližších dnech čeká a jak prožívá smutné chvíle. "Moje lásky, budete strašně chybět. Měli jste život přes sebou a nemělo to takhle skončit. Chci vás zpět, byli jste strašně šikovní. Budu na vás pořád myslet. Nezapomeneme na vás, srdíčka," napsala dojemně na sociální síť. Zároveň prozradila i stav mladší sestry Pavlínky, která byla z hořícího bytu zachráněna.

Sestřičky si vezme do péče

Podle Kláry je Pavlínka stále v nemocnici a z tragédie se nemůže vzpamatovat. V pátek by ale měla být propuštěna. Klára si chce vzít Pavlínku do péče, stejně jako další sestru, čtrnáctiletou Violu, která je aktuálně v dětském domově. "Sestra jde ke mně do péče, pokusím se co nejdříve. Je zdravá, nic jí nehrozí," napsala Klára, která se ještě stará o svého ročního syna.

Na Facebooku už vznikla sbírka, kterou založili Klářini blízcí. Do ní mohou lidé věnovat dětské oblečení, hračky, jídlo, ale i nábytek. Klára nyní pracuje i na založení transparentního účtu, kam budou moci lidé posílat finanční pomoc.

Pomoci rodině můžete i vy

"Shořelo jim vše a je toho hodně, co jim teď chybí. Kláře začne jiný život se třemi dětmi dohromady. Tímto vyzývám lidi, kteří budou chtít dobrovolně pomoct. Děkuji," vyzvala lidi Klářina kamarádka Pavlína Oláhalová, která spravuje facebookovou stránku Veřejná sbírka pro holčičku ze Šumbarku.

Tragédii vyšetřují policisté, zatím se ale příčina požáru nezjistila. Musí se vyslechnout všichni svědci.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy