Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Srdcervoucí zpověď Miroslava z Bohumína: Sestra se do poslední chvíle snažila zachránit děti

Srdcervoucí zpověď Miroslava z Bohumína: Sestra se do poslední chvíle snažila zachránit děti
Zdroj: youtube.com
+ Dalších 12 fotografií
Bohumínské peklo
Česká veřejnost stále nemůže pochopit, jak mohl Zdeněk K. (54) zaživa upálit svoji rodinu v bohumínském paneláku. Oslava kulatých narozenin se zvrhla v ohnivé peklo, ve kterém z 15 přítomných lidí zahynulo 11 včetně těhotné ženy v 8. měsíci. Jistý Miroslav P., který přišel 8. srpna o část svých příbuzných, se svěřil na YouTube se srdceryvnou zpovědí, ve které popisuje sled událostí a děkuje za záchranu své sestry, která leží v nemocnici s vážnými popáleninami, a to hlavně z toho důvodu, že se do poslední chvíle snažila zachránit své děti a vnoučka.

Ohromná lidská tragédie se stala 8. srpna v Bohumíně, kdy Zdeněk K. polil akcelerantem hoření dveře a vše zapálil. V tu chvíli se v bytě nacházelo 15 lidí a část žhářovy rodiny. Ohnivé peklo nepřežilo 11 lidí včetně dívky v 8. měsíci těhotenství.

Pachatel byl obviněn z vraždy a putoval do vazby. V panelovém bytě zemřelo 6 lidí, dalších 5 zahynulo při snaze zachránit si život skokem z 11. patra. Zdeněk K. nedal svým obětem prakticky žádnou šanci se zachránit a později se obhajoval tím, že jeho záměrem bylo rodinu pouze vyděsit.

Na sociální síť YouTube jistý Miroslav P. zveřejnil srdcervoucí video, ve kterém objasňuje sled událostí a děkuje za záchranu života své sestry, která v současné době leží v nemocnici s vážnými popáleninami.

Do poslední chvíle se snažila zachránit děti a vnoučka

"Vážený národe, dovoluji si vás oslovit touto formou, abych uvedl na pravou míru řadu vážných skutečností," začal zdrcený Miroslav P. číst svůj proslov s tím, že kvůli množství informací zvolil tuto formu prezentace.

"Jmenuji se Miroslav P. a během tragického požáru v Bohumíně jsem přišel o část své milované rodiny. Velice mě mrzí, že se po takové tragédii mezi vámi najdou tací, kteří dokážou špinit nejen zesnulé, ale i přeživší. Všichni účastníci inkriminované oslavy, které jsem se měl také účastnit, jsou a byli poctivě pracující lidé, nepatřili mezi sociálně slabé, natož nepřizpůsobivé. Kdo vám dal právo soudit. Sám mám mezi Romy spoustu přátel a zastávám názor, že vůbec nezáleží na tom, jakou má člověk barvu pleti či kolik má peněz. Záleží pouze na tom, co máte v srdci a to vám nikdo nevezme," říká zdrcený Miroslav.

Mezi zachráněnými je i Miroslavova sestra. "Moje sestra chtěla do poslední chvíle zachránit své děti a vnoučka. Právě proto je v nejvážnějším stavu. Chlapi si mysleli, že se jim podaří něco udělat, když přejdou bytem souseda na centrální chodbu, ta však byla v plamenech a nikdo se k hořícímu bytu nedostal. Žádné zamčené dveře, žádný útočník. Všechno čiré spekulace."

"O mou vážně zraněnou sestru se postaral, co se týče první pomoci, jen její partner. Sám ji balil do studených, mokrých obkladů, než dorazili záchranáři. Do konce života mu budu děkovat za záchranu své sestry a vím, že mu to nikdy nebudu moct dostatečně splatit. Rostíku, moc děkuji," dodal s tím, že nejtěžší bude, až se jeho sestra dozví, že její děti ani vnouček nepřežili.

Na celé vyjádření se můžete podívat ve videu.

Související články

Další články