Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Srdcervoucí rodinná tragédie: Zemřeli 4 malí fotbalisté, postižená Janka přišla o tatínka

Srdcervoucí rodinná tragédie: Zemřeli 4 malí fotbalisté, postižená Janka přišla o tatínka
Zdroj: archiv
+ Dalších 5 fotografií
tragédie
Ve středu 19. srpna na slovenské silnici cestou na Liptovský Trnovec vyhaslo pět lidských životů. Měla to být pohodová a příjemně strávená dovolená, ale protože ten den nevyšlo počasí, rodina se rozhodla, že se pojede podívat po okolí. To se jim bohužel stalo osudným. Na místě nehody zahynuly čtyři děti David (†6), Tobiáš (†10), Oliver (†11) a Tadeáš (†11) a otec rodiny Marián (†43). Po něm doma zůstala manželka a dvě malé děti, z nichž jedno nechodí a nekomunikuje.

Devítičlenná posádka bílé dodávky jedoucí ve směru na slovenský Liptovský Trnovec se srazila s protijedoucím vozem z Německa. Z devíti lidí na palubě zemřely čtyři kluci David (†6), Tobiáš (†10), Oliver (†11) a Tadeáš (†11) a otec rodiny Marián (†43). Po Mariánovi truchlí jeho žena Janka a dvě malé děti. Rána je to pro ni o to větší, že jejich osmiletá dcera Janka je postižená. Holčička nechodí ani nekomunikuje, trpí epilepsií a prodělala mozkovou obrnu.

Všichni čtyři chlapci, kteří tragicky zahynuli, byli nadějní fotbalisté, Oliver a Tadeáš hráli za místní klub Tesla Stropkov, desetiletý Tobiáš pak za Humenné. Nejmladší Davídek měl v září nastoupit do sportovní třídy. Všechny oběti vážné autonehody pocházely ze Stropkova. "Stala se obrovská tragédie nevídaných rozměrů, která zasáhla naše město," objevilo se na facebookové stránce města.

Celá parta byla na týden na prázdninách na chatě u přehrady Liptovská Mara. Protože ale pršelo, vydali se ve středu na výlet do okolí. Stálo je to život.

Zatím nejsou známy příčiny nehody, ale podle odborníka Jána Bazovského, který promluvil pro web Topky.sk, se na vysokém počtu obětí podepsal boční náraz. Devítičlenná posádka při průjezdu zatáčkou na mokré vozovce pravděpodobně dostala smyk a auto bočně narazilo do protijedoucí dodávky.

"Podle poškození vozidel, které můžeme vidět na fotografiích z místa nehody, došlo zřejmě k bočnímu nárazu. Bílá dodávka narazila pravděpodobně pravým bokem do přední části tmavé dodávky," nechal se slyšet Ján Bazovský.

"Při bočním nárazu nejsou pásy tak účinné jako v případě nárazu ve směru jízdy. Buď měli pásy, které nebyly až tak účinné, jako když jde o čelní náraz nebo někteří nebyli připoutáni," dodal s tím, že takovéto typy nehod bývají tragické. Řidič auta smrti je obviněn ze zabití a ublížení na zdraví.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy