Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Srdcervoucí příběh s dobrým koncem: Všichni uvěznění jsou ze spárů jeskyně venku, vyhráno ale nemají

Všichni jsou venku!
Zdroj: eXtra.cz / archiv
+ Další 3 fotografie
Příběh dvanácti chlapců a jejich trenéra uvězněných v jeskyni má dobrý konec. Všichni jsou v současné době již v bezpečí a podle informací je většina zachráněných v dobrém fyzickém i psychickém stavu. Vyhráno ale ještě nemají. Po 17 dnech strávených dnech v jeskyni jim totiž hrozí vážné zdravotní komplikace. Několik fotbalistů má velmi nízkou tělesnou teplotu, dva bojují s plicní infekcí a dostavit se může také jeskynní nemoc zvaná histoplazmóza.

Srdcervoucí příběh dvanácti Thajců a jejich fotbalového trenéra sledoval s napětím celý svět. Všichni se modlili za to, aby se zvládli dostat z jeskyně živí a zdraví. To se nakonec po třech dnech úpěnlivého snažení všech záchranářů povedlo.

Před pár okamžiky vytáhli posledního člena skupiny, který byl stejně jako malí fotbalisté převezen do nemocnice. Záchranná akce začala v neděli, kdy potápěči dostali na povrch čtyři chlapce. Tlačil je zejména čas, protože teď je v Thajsku období monzunových dešťů a pokud by se záchranářské akce zpozdily, tak hrozilo, že se všichni z jeskyně nedostanou živí.

Podrobná mapa jeskyně.

V pondělí přišla další dobrá zpráva. Čtyři malí fotbalisté se úspěšně dostali ven a akce na záchranu životů pokračovala i v úterý se zdárným koncem. Mladí sportovci v současné době bojují v nemocnici s podchlazením a plicní infekcí.

Portál Mirror informoval o tom, že většina z nich má být v dobrém psychickém i fyzickém stavu, ale rekonvalescence bude dlouhá. „V budoucnu budeme muset monitorovat, kdo do jeskyně jde a kdo jde ven. Instalujeme tam také více světel a přidáme varovné cedule,“ nechal se slyšet thajský premiér Prajutch Čan-Oča.

Související články

Další články